В Українському Домі покажуть 100 невідомих творів Марії Примаченко

7 липня в Києві відкривається великий виставковий проєкт "Марія малює", який представить 100 невідомих творів Марії Примаченко. На виставці глядачі вперше побачать сто картин легендарної художниці, адже ці твори з приватної колекції київського мистецтвознавця Едуарда Димшица раніше ніколи не виставлялися.

"Атомна весна", 1989
"Атомна весна", 1989

Велику частину експозиції становлять роботи, що стали реакцією художниці на пережите: війну, загибель коханого на фронті, окупацію, бої за Київщину та післявоєнні злидні, Чорнобильську трагедію. Поруч зі знайомими нам образами фантастичних істот та квіткових декоративних панно у картинах акцентується тема боротьби добра і зла, в якій добро незмінно перемагає. Після трагедій війни Марія майже на 10 років полишила малювання, але повернулася, бо творчість була її способом існування.

"Дарую дорогій армії українську паляницю", 1988
"Дарую дорогій армії українську паляницю", 1988

"Ми готували цей проєкт з особливим настроєм та усвідомленням відчуття опори, землі, коріння, чогось дуже рідного, що так потужно промовляє з картин Марії Примаченко, — розповідає Ольга Вієру, директорка Українського Дому. "Про_Українське" — так називається один з головних проєктів Українського Дому, і виставка невідомих творів Марії Примаченко — саме про це".

"Чорнобильський краб кожного українця за серце шкрабає", 1990
"Чорнобильський краб кожного українця за серце шкрабає", 1990

Виставку супроводжуватиме публічна освітня програма, розроблена спеціально для проєкту: лекції, обговорення, майстер-класи. Побачити проєкт "Марія малює" можна до 27 серпня.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.