До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

"Іноземці всюди" — головна тема Венеційської бієнале 2024

Організатори 60-ї Венеційської бієнале оголосили тему та учасників головної артподії 2024 року, яка відбуватиметься з 20 квітня до кінця листопада. Її художнім керівником став бразилець Адріано Педроза, директор Художнього музею Сан-Паулу і перший латиноамериканський куратор Венеційської бієнале.

Адріано Педроза
Адріано Педроза

Реклама

Тема цьогорічної бієнале звучить як "Іноземці всюди" — вона натхнена роботами 2000-х років французького артколективу Клер Фонтейн. Він створив серію неонових скульптур у різних кольорах, на яких різними мовами були написані слова "Іноземці всюди". Митці, зі свого боку, посилаються на назву туринського колективу Foreigners Everywhere, який боровся з расизмом і ксенофобією в Італії на початку 2000-х. "Вираз "Іноземці всюди" має кілька значень, — говорить куратор Адріано Педроза. — По-перше, куди б ви не пішли і де б ви не були, ви завжди стикатиметеся з іноземцями — вони/ми скрізь. По-друге, незалежно від того, де ви опинилися, ви завжди насправді, глибоко всередині, іноземець".

Foreigners Everywhere, 2005; Courtesy of
Claire Fontaine and Galerie Neu, Berlin
Foreigners Everywhere, 2005; Courtesy of Claire Fontaine and Galerie Neu, Berlin

В основній виставці візьмуть участь понад 300 художників зі всього світу, серед них і зіркові автори — Гіто Штаєрль, Беатріс Кортес, Ольга де Амараль, Сімона Форті тощо. Проєкт поділено на дві частини: Nucleo Contemporaneo ("Ядро сучасне") та Nucleo Storico ("Ядро історичне"). Одним із головних принципів відбору стало те, що куратор надає перевагу митцям, які ніколи не брали участі в бієнале, хоча деякі з них, можливо, були представлені раніше в Національних павільйонах.

Ilopango, the Volcano that Left, автор Беатріс Кортез, фото Jeffrey Jenkins)
Ilopango, the Volcano that Left, автор Беатріс Кортез, фото Jeffrey Jenkins)

Під час пресконференції Адріано Педроза зазначив, що "Ядро сучасне" представить здебільшого робити квір-митців, митців-аутсайдерів, яких ще часто називають художниками-самоуками, або народними художниками, а також митців, що є представниками корінного населення різних країн. Секція "Ядро історичне" буде зосереджена на темі глобального модернізму. Ця частина об’єднує роботи, створені між 1905 і 1990 роками 112-ма художниками, переважно з Латинської Америки, Африки, Близького Сходу та Азії, зокрема Сінгапура і Південної Кореї, а також художниками маорі з Нової Зеландії.

The Secret Historian, 2010;  автор – Дін Самешіма, один з учасників секції "Ядро сучасне" (Courtesy Dean Sameshima)
The Secret Historian, 2010; автор – Дін Самешіма, один з учасників секції "Ядро сучасне" (Courtesy Dean Sameshima)

Щодо Національних павільйонів, то цьогоріч є чотири країни, які вперше представлять своє мистецтво на бієнале: це Танзанія, Ефіопія,. Бенін та Східний Тимор. Нагадаємо, що на Венеційській бієнале Україна покаже груповий проєкт "Плетіння сіток" кураторів Вікторії Бавикіної та Максима Горбацького, що відштовхується від практики колективного плетіння маскувальної сітки як метафори спільних горизонтальних дій. Проєкт включає твори художників Каті Бучацької, Андрія Достлєва та Лії Достлєвої, Даніїла Ревковського і Андрія Рачинського та Олександра Бурлаки.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.