КУПИТИ КВИТКИ

Чому всі шаленіють від LED-процедур

Боротьба з акне, антиейдж і жодних слідів "синдрому мегаполісу". Розповідаємо, чому LED — "новий чорний" косметології та чому LED-терапія переживає бум.

Світло різних відтінків може лікувати шкіру. Це — не анотація до фантастичного роману, а реальність, у якій сьогодні існує б’юті-індустрія. LED-терапія швидко та впевнено відвойовує собі місце в лавах найпопулярніших космецевтичних процедур: і професійних, і домашніх.

Реклама.
LED — це технологія NASA. Правда чи міф?

LED розшифровується як light-emitting diode, тобто світлодіод. Діоди оточують людство вже близько пів століття. Майже в усіх будинках вони замінили лампи розжарювання, а популярні святкові гірлянди — не що інше, як LED-лампочки. Втім, світлодіоди, які використовують в естетиці та медицині, вирізняються кількома властивостями.

LED-лампи, які стали основою косметологічних апаратів, максимально зосереджують енергію певного кольору для точкового впливу на шкіру. Бувають і зовсім особливі випадки та технології. Зокрема, світлодіоди, які використовують у косметологічній компанії Bio-Therapeutic Computers, було винайдено в NASA. Там працювали засновники компанії, батько і син з родини японських американців Сузукі. До їхніх обов’язків належало відновлення здоров’я космонавтів за допомогою технологій. У такий спосіб з’явилася мікрострумова терапія — і LED-технології.

Для успіху LED-терапії дуже важливо, якими потужними є лампи і яке вузькосмугове світло вони можуть дати. Від цього залежить, як ефективно та прицільно апарат LED впливатиме на тканину-мішень. Саме NASA — а слідом за ними й косметичні компанії — почали використовувати особливо потужні лампи з цілеспрямованим вузькосмуговим світлом.

Як працює LED-терапія?

Від інших світлових технологій LED відрізняється тим, що це — низькоінтенсивне світло, яке пускає в дію велику кількість потужних світлодіодів. Всі ефекти LED мають фотохімічний характер. Це означає, що навіть за умови тривалого впливу шкіра майже не нагрівається, а взаємодія відбувається на клітинному й субклітинному рівні. Наприклад, червоне LED-світло взаємодіє з цитохромами дихальних шляхів і набагато поліпшує синтез аденозинтрифосфорної кислоти. АТФ — універсальне джерело енергії для всіх біохімічних процесів. Фактично поліпшення синтезу цієї кислоти — позитивний енергетичний вибух у кожній клітині. Сьогодні косметологи зрештою починають розуміти, що не обов’язково поводитися агресивно зі шкірою. І м’які технології, як-от LED, не менш ефективні, хоч і працюють зі шкірою інакше.

Не всі LED-пристрої однаково впливають на шкіру. Ліпше, якщо вони мають вузькосмугове світло, що робить можливою прицільну роботу з мішенями в тканинах. Воно як пучок лазерного світла. Велике значення для ефективності процедури має кількість світлодіодів, спрямованих на шкіру. Наприклад, в апараті Bio-Synthesis LED для високоінтенсивної фототерапії від Bio-Therapeutic Computers їх тисяча. Кожен світлодіод досить інтенсивний, і разом вони чинять цілющий вплив на шкіру. І, зрештою, дуже важливо, на якій відстані від обличчя містяться світлодіоди й скільки часу триватиме вплив світла. LED мають взаємодіяти зі шкірою не менш ніж пів години на малій відстані з великою кількістю діодів. Така комбінація забезпечує найяскравіший ефект.

Як впливають різні типи LED-світла?

Червоне світло найглибше проникає в шкіру й має помітний ефект антиейдж. Воно взаємодіє з цитохромами дихальних шляхів, стимулює синтез АТФ у клітинах, які завдяки цьому починають вдвічі активніше працювати над вирішенням своїх завдань. Епідерміс оновлюється інтенсивніше, а фібробласти добре синтезують колаген, еластин і гіалуронову кислоту. Поліпшується мікроциркуляція і регенераторні функції шкіри. Після процедури колір обличчя стає свіжішим, а шкіра на вигляд сяйлива й оновлена.

Синій колір працює на поверхні шкіри й має сильну протизапальну функцію. Його часто застосовують для усунення "синдрому мегаполісу", що проявляється тьмяним, втомленим обличчям, і для терапії акне. Синє світло сприяє збагаченню шкіри киснем і впливає на порфірини, які є продуктом життєдіяльності бактерій виду пропіонібактерії акне. Світло синього спектра робить середовище проживання — сальні залози — непридатним для бактерій. Річ у тім, що вони анаеробні й "не люблять" дихати киснем. Збільшуючи його кількість у шкірі, синє світло вбиває бактерії.

Жовті й помаранчеві світлодіоди ефективні в процедурах на поверхневих судинах. Вони заспокоюють шкіру, знімають запальні реакції та зменшують проникність судинної стінки. Косметологи використовують жовте світло, щоб заспокоїти шкіру. Дуже добре на жовтий і помаранчевий спектри реагує чутлива шкіра. Крім того, ці кольори підхожі для відновлення шкіри після агресивних процедур.

Зелене світло LED добре взаємодіє з меланіном і впливає на життєдіяльність меланоцитів. Вибірково поглинаючись меланіном у меланоцитах, світло регулює меланогенез. Відбувається помітне просвітлення шкіри: навіть після двох процедур помітні суттєві зміни. Світлішає пігмент, його межі розмиваються, і навіть відбувається дезагрегація великих вогнищ пігментації.

У межах однієї процедури можна успішно поєднувати кілька різних кольорів LED. Наприклад, почати червоним світлом, пізніше додати жовтий і завершити процедуру синім спектром. Залежно від проблем і запитів шкіри превалюватиме той чи інший колір.

Чи "дружить" LED з іншими видами терапії шкіри?

LED можна поєднувати з будь-якими видами апаратних процедур. Це м’яка й фізіологічна технологія, що не завдає шкірі ніякої шкоди. LED можна доповнювати агресивні і неагресивні методики, ін’єкційну й інвазивну терапію. Світлодіоди роблять ефективнішим навіть косметичний догляд. Червоне світло LED здійснює фотофорез і сприяє глибшому проникненню активних інгредієнтів мікромолекулярної косметики в шкіру. А як підтримувальний догляд можна використовувати домашні LED-маски.

Протипоказання для використання LED-терапії — підвищена чутливість до світла. Але навіть це актуально не завжди: як ми з’ясували вище, LED — дуже низькоінтенсивне світло. Воно має мінімальний спектр протипоказань і великий діапазон переваг для здоров’я шкіри.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.