Висхідне становище: навіщо люди позбавляються філерів
Кайлі Дженнер позбулася філерів в губах (принаймі, так вона заявляє). Vogue.ua обговорив цю знакову б'юті-подію з лікарем-дерматокосметологом Андрієм Вагановим-Дашковим, експертом по ін'єкціям, і з'ясував, чи не стане це початком тренду на повернення природної краси (спойлер: ні, не стане).
Якщо говорити конкретно про Кайлі, то за наявними в мережі фотографіями ми не можемо судити, розчинила вона свої філери чи ні. З фото можна зробити тільки один висновок: Кайлі по-новому фарбується. Зазвичай, промальований олівцем контур губ знаменитості виходить за природний фізіологічний на 2 мм. Не дивно, що у людей склалося враження: "багато філера". Як би там не було, її губи "зроблені" добре і якісно.
Можу припустити, що Кайлі Дженнер, будучи власницею бренду косметики, просто хоче змінити форму губ до випуску нової лінії засобів – або просто майстерно привернути увагу до запуску. У цьому сестрам Дженнер-Кардаш'ян немає рівних.
До речі, розберемося з термінологією. Філери не видаляють, а розчиняють – препаратом гіалуронідазою. Гіалуронова кислота під його впливом розчиняється протягом двох-шести годин. Зі своєї практики можу сказати, що між "до" і "після" розчинення – суттєва різниця (не як у Кайлі).
Багато виводять філери, щоб – не падайте – поставити нові. Так, технології оновлюються, з'являються більш досконалі склади. Хтось хоче мати більш природній вигляд. Але особисто я прихильник розчинення філерів тільки за медичними показаннями: наприклад, введений раніше препарат змістився; колишній філлер виявився неякісним; виникла асиметрія через помилку попереднього лікаря.
Ще 5 років тому ця процедура була незатребуваною від слова "зовсім". Зрозуміло, грамотні лікарі знали, як прибрати філер, – при введенні бувають ускладнення і треба вміти відновити пацієнта.
Зараз на процедуру з'явився попит.
Є міф про те, що після виведення філерів губи все ще зберігають якийсь об'єм, тобто зменшуються, але зберігають деяку пухкість. І треба сказати, що невелика частка правди в цьому є. Біостимулюючі філери сприяють виробленню колагену – і завдяки новим волокнам рот здається трохи більш налитим. Але, звичайно, об'єм, в підсумку, повертається до початкового. Якщо ж корекція була з приставкою "гіпер", то шкіра розтягується, змінюються і міміка, і м'язи. Важливо пам'ятати, що розчинити філери "трохи" або регулювати ступінь корекції не вдасться: препарат гіалуронідазу, який вводить лікар, поширюється дифузно.
Випадок з практики
Пацієнтка ґрунтовно попрацювала з ортодонтами і стоматологами, придбала голлівудську усмішку, але продемонструвати її, на жаль, не могла: її філери були введені неправильно, весь об'єм зосередився під слизовою, що призвело до ефекту штори: верхня губа сповзла вниз і закривала весь зубний ряд.
Ремарка: лікарі іноді вводять філери під слизову, "з вивороту" – це необхідно при гінгівальній усмішці, коли у пацієнта сильно оголюються ясна від сміху. Таку особливість можна коригувати і ботоксом, і філером (а можна і не коригувати взагалі, як це робить Наталя Водянова).
Після того, як філери розчинилися, пацієнтка помолодшала, але її мімічний патерн залишився колишнім. Тому ми дали їй гімнастику для обличчя, щоб навчити дівчину усміхатися заново і відчути м'язи. Через місяць подивимося, як розвинулися м'язи, і, якщо щось заважатиме, відкоректуємо ін'єкціями нейропротеїну.
Видалити імпланти з губ – завжди завдання для хірурга. Косметологи і дерматологи з ним не впораються. Хірургічний імплант не викликає змін в тканинах, його можна без наслідків прибрати. Складніше з філерами, які не розсмоктуються з часом.
Перманентні філери (такі ставили на зорі ін'єкційної контурної пластики) не розчиняються повністю і не виводяться безслідно. Видалити їх на 100% неможливо: вони дифузно проросли в тканини. Варіантів тут всього два: або змиритися, або йти на висічення філерів з навколишніх тканин. Це дуже складна довга операція, яка не завжди естетично виправдана: губи сильно постраждають. Сумно, що і сучасні філери в такій ситуації ставити категорично заборонено: якщо залишки старого препарату зреагують з новою гіалуроновою кислотою, виникнуть непередбачені проблеми. На щастя, проблема не так часто зустрічається: процедуру робили, в основному, в США, і коштувала вона занадто дорого, щоб бути поширеною. Тому в Україні випадки з нерозсмоктувальними філерами – нечисленні.
Хоч пацієнти зі зверненнями розчинити філери і з'явилися, але тенденцією це назвати не можна. Я б, скоріше, припустив, що це пов'язано з експериментами над зовнішністю. Покоління Х відразу приходить із запитом "зробити так, щоб не було видно", – і ми навчилися це робити. Сьогодні пацієнти приходять вранці на ін'єкції, а ввечері – йдуть на вечірку "освіжілими". Були випадки, коли на захід люди їхали прямо з крісла.
Якщо стежити за Instagram-акаунтами візажистів, які обслуговують покази мод, то видно, як змінюються обличчя в індустрії. Сьогодні затребувані моделі з великими губами, витонченим підборіддям. Вилиці стали слабше вираженими, ніж ще якихось два роки тому. А ось губи змінилися – контур злегка випнутий, як у моделі Амілн Естевао, широкий рот, як у Фаретти.
Якщо раніше вважали, що збільшувати ширину рота можна було до середньозіничної лінії, то зараз цими рамками обмежуватися не прийнято. І хоча лікарі намагаються вписати "зміни" в загальну архітектоніку обличчя, але тенденція набирає обертів.
Коли люди щиро вірять, що зовнішність моделей – дар природи, то не хочеться їх переконувати. Але лікарю помітно все: підборіддя, вилиці, корекцію нейротоксинами, змінені мімічні патерни, посмішки без вад, схожість облич в певних зонах. Багато чого роблять – але на такому високому рівні, що це непомітно для оточення.
Мілленіали, покоління Y і покоління Z все активніше експериментують із зовнішністю, тому лікарів очікує ще багато професійних викликів.
Instagram: @vogueua_beauty