Люпіта Ніонго безстрашно демонструє груди на церемонії Tony

На церемонії вручення премії TonyЛюпітаНіонго з'явилася в образі, що прикував увагу всього світу.

Люпіта зі своєю стилісткою Мікаелою Ерлангер (яка відповідає також за образи Ані Тейлор-Джой, Олівії Калпо та інших) обрала оксамитовий піджак, чорні штани та анатомічний топ-кірасу. Виріб з металу, який в точності відтворює власні форми Люпіти, виготовила на замовлення пакистанська мисткиня, дизайнерка, борчиня за права жінок Міша Джапанвала.

Люпіта Ніонго виступила з палким маніфестом у власному Інстаграм, пояснивши ідею образу та сенси, які за ним стоять. А також розповідають про мисткиню: "Роботи Міши засновані на неприйнятті та деконструкції сорому, пов’язаного з тілом. У своєму мистецькому процесі вона створює реалістичне і справжнє відтворення образу тіла людини як акт опору та цінування, а також наполягання на тому, щоб нам дозволили вільно існувати в наших тілах".

В Інстаграм Міші — майже 100 тисяч підписників; про неї пише The New York Times; її сповнені феміністських сенсів роботи з'являлись на сторінках іспанського VOGUE та V Magazine, а створена нею кіраса — у кліпі Ліззо Rumors.

Міша запровадила в вокабуляр слово beghairat, що в перекладі означає "безсоромна". Саме його використовували критики її робіт та її самої. "Розуміючи, що відмова від чужих вузьких визначень сорому є одним із найпотужніших інструментів для звільнення, я почала глибоко цінувати та поважати те, що насправді означає безсоромне життя. Моя майстерність полягає в тому, щоб задокументувати наше існування в якомога правдивіший спосіб — я нічого не зміню в тілі та в тому, як воно виглядає. Я вважаю, що акт капітуляції та дозволу нашим тілам просто бути — це прекрасно та потужно".

Міша пояснює й ідею Люпітиного образу: "Цей твір оспівує відсутність сорому [власного тіла] та прийняття того, що означає бути людиною". Міша підкреслила, що цей вихід Люпіти був не просто намаганням створити гучний інфопривід та епатувати суспільство, а підкреслив "необхідність і терміновість змінити спосіб контролю над тілами людей та вибір, який вони роблять для себе".

Звісно, Міша насамперед натякає на цензуру оголеного жіночого тіла в соцмережах. Мисткиня, яка робить відбитки жіночих грудей, а згодом перетворює їх на кутюрні топи-кіраси зі смоли, фотографує свої роботи на моделях. Так вона кидає виклик ханжеським нормам моралі та водночас номінально не порушує їх. "Люпіто, це честь бути безсоромною перед світом поруч з вами. Дякую, що ви наполягаєте на праві існувати у світі, де багато хто продовжує перекладати тягар свого сорому на наші плечі", — додала Міша.

Персональна виставка художниці Beghairati Ki Nishaani: Traces of Shamelessness ("Слідами Безсоромності") зараз діє в Нью-Йорку і буде відкрита до 30 липня.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.