Татуювання обличчя, що імітує рум'янець, – наступний тренд краси?
Консультантка з маркетингу (і колишня редакторка Allure) Грейс Кларк каже, що вона перша серед друзів спробувала щось подібне. Тож, вона зробила в TikTok публікацію про напівперманентне татуювання рум’ян в Brooklyn’s Velvet Cosmetic Tattoos, а потім алгоритм – і коментатори – зробили свою справу: понад мільйон переглядів, гарячі дебати.
@gracegclarke Trust no one but @Velvet original sound – Grace Clarke
Кілька коментаторів сказали, що татуювання на обличчі – божевільна процедура. Вона займає приблизно півтори години і коштує близько 400 доларів. Реакція зрозуміла – наприкінці 30-секундного відео Кларк показує рожеві щічки – точно як у дитячих пупсів. Саванна Месенджер, власниця Brooklyn’s Velvet Cosmetic Tattoos та майстриня, що робила Грейс тату, каже, що це почервоніння пояснюється звичайною реакцією шкіри на татуювання.
Так влаштований мозок: згадка "татуваюння на обличчі" – і він видає образ Тревіса Баркера.
Але Месенджер пояснює, що косметичні татуювання радикально відрізняються від стандартних. "У традиційному татуюванні колір вводиться в глибші шари шкіри за допомогою голки, — каже Месенджер. – Для косметичних тату використовується дуже легке введення пігменту. Це фактично нанесення кольору на верхні шари шкіри для створення "акварельного" покриття. Тиск дуже м’який, тому різких ліній ніколи не буває". Зазвичай для досягнення потрібного рівня пігменту потрібно кілька сеансів (нанесення та принаймні одна корекція). Як і у випадку з кожним татуюванням, є період загоєння, коли все виглядає не ідеально, перш ніж остаточний результат набуде форми.
Месенджер додає, що ця процедура працює лише на світлій шкірі (від 1 до 4 за шкалою Фіцпатріка). Людям із захворюваннями шкіри, як-от розацеа чи екзема, або схильним до висипань, у процедурі мають відмовити. Після процедури не можна використовувати ретинол або ексфоліанти, такі як BHA або AHA кислоти, на татуйованій ділянці, і потрібно уникати лазерних процедур, доки татуювання не зникне повністю (це займає близько трьох років).
Кларк була вражена, що її відео стало вірусним, оскільки раніше вона вже писала про сеанс татуювання. "Ось ціна відкритості в інтернеті", — каже вона.
За словами Кларк, її досвід у тату-кріслі Месенджер був виключно позитивним. Під час консультації перед процедурою вона принесла мудборди, щоб показати, де саме вона хотіла би бачити рум’янець, а також відтінки своїх засобів, якими користувалася найчастіше (кремові рум’яна ILIA Multi-Stick Cream Blush відтінків All of Me та Tenderly та Rare Beauty Soft Pinch Liquid Blush відтінку Believe).
Після цього майстриня створила кастомізований пігмент, визначила ділянку нанесення і взялася до роботи. "Іноді під час процедур з догляду за обличчям я відчувала сильніший дискомфорт", — каже вона зі сміхом.
У 2024 році рум’яна були в моді: "хлопчачі щічки", "посттренувальний рум’янець", рум'яна в техніці Sunset Blush. Але для Кларк рішення зробити напівперманентний макіяж не було пов’язано з трендами. "У своєму підході до краси я ніколи в житті не орієнтувався на тренди, — каже Кларк. — Просто хотілося, щоб моє обличчя мало якнайкращий вигляд, і тренди тут ні до чого".
Більшість клієнтів Месенджер поки, як і раніше, приходять за татуажем губ, але вона каже: "Нанесення пігменту на щічки поступово стає все потужнішим напрямком".
Кларк розповідає, що одна з головних причин, чому вона наважилась на татуювання, — полегшити повсякденне життя, щоб не відволікатися від дійсно важливих речей. "Найбільша розкіш для мене — це свобода простору та часу в житті, — зазначає вона. — Мені подобається "ламати" систему, і це одна з процедур, про які всі говорять".
Обличчя Кларк повністю загоїлося на шостий день після процедури.
Текст: Margaux Anbouba
За матеріалами vogue.co.uk