7 грудня відбувся благодійний захід, присвячений підтримці жінок, які постраджали від сексуального насильства під час війни. Британський б’юті-бренд Medik8 об’єднується з фондом Future For Ukraine, щоб привернути увагу до цієї складної теми та допомогти жертвам насилля подолати травму і повернутись до повноцінного життя.
Психологиня, партнерка проекту Анна Грубая каже, що жінка несе безліч обов'язків і завдань під час війни, і може здаватися, що говорити про пережите насильство — не на часі. Це дійсно так. Кількість тих, хто пережив сексуальне насильство від російських окупантів в Україні, може перевищувати 10 000 осіб.
Офіційно з цього приводу розпочато 235 кримінальних справ. За даними міжнародної статистики, 91,6% зґвалтувань досі залишаються не зареєстрованими: хтось із постраждалих перебуває на окупованих ворогом територіях і не має змоги заявити про злочини до правоохоронних органів; але більшість жінок роками не розповідає про злочини, побоюючись осуду, звинувачень, необхідності переживати травму знову.
Засновниця Starlit Group (офіційний дистриб’ютор Medik8 в Україні) Тетяна Таран визнає, що про сексуальне насильство під час війни важко говорити. "Ми обрали інший шлях, — зазначає Тетяна, — і долучились до проєкту GIDNA від Future For Ukraine, який забезпечує безкоштовну психологічну допомогу тим, хто постраждав від насильства, а також бореться зі стигмами в нашому суспільстві".
"Робота з травмою — крихкий лід, — говорить Анна. — Але цінність проєкту — в тому, щоб показати жінкам, які пережили сексуалізоване насильство, що життя триває і що є кваліфіковані спеціалісти, які готові допомогти".
Допомога таким жінкам — безплатна. "Кваліфіковані психотерапевтки фонду допомагають українкам, які пережили трагедію, віднайти в собі ментальні сили рухатися далі, — каже Наталія Арзамасцева, голова правління фонду Future for Ukraine в Польщі. — Наша місія — допомогти кожній постраждалій жінці через терапію та відновлення побачити красу в собі. А коли є краса всередині, то можеш помітити її і навколо себе. Тому нам надзвичайно важливе залучення партнерів, як Medik8, які поділяють цінності проєкту GIDNA, та підтримують українок у їхньому праві на гідне життя". Головне, вважає Наталія, — повернути жінкам самоцінність і розуміння, що вони керують своїм життям.
Анна Грубая нагадує, що, поки триває війна, ми щодня знаходимося в процесі ретравматизації, але життя не можна поставити на паузу, і тут краса має особливе значення. "Це передовсім турбота про себе, — пояснює вона. — Після будь-якого насильства, а особливо після сексуалізованого, дуже важливо повернутися до себе, щоб отримати відчуття безпеки". Анна наводить приклад стільця, який має чотири ніжки для опори: "Людині потрібно піклуватися про себе, щоб знайти опору в таких простих ритуалах, як прогулянки, харчування, спілкування, сон".
Анна додає: "Звертати увагу на те, що надихає і дає ресурс під час війни, дуже важливо, — ми не знаємо, коли закінчиться війна. Великою жіночою спільнотою ми готові допомагати одна одній, щоб зцілитися".
10% від продажів продукції на medik8.ua протягом грудня буде скеровано на підтримку проєкту GIDNA, що надає безоплатну психологічну допомогу жінкам.
Фоторепортаж із заходу дивіться в галереї.





























