До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

Краса рятує: Medik8 х Gidna — на підтримку жінок, що пережили насилля

7 грудня відбувся благодійний захід, присвячений підтримці жінок, які постраджали від сексуального насильства під час війни. Британський б’юті-бренд Medik8 об’єднується з фондом Future For Ukraine, щоб привернути увагу до цієї складної теми та допомогти жертвам насилля подолати травму і повернутись до повноцінного життя.

Реклама

Психологиня, партнерка проекту Анна Грубая каже, що жінка несе безліч обов'язків і завдань під час війни, і може здаватися, що говорити про пережите насильство — не на часі. Це дійсно так. Кількість тих, хто пережив сексуальне насильство від російських окупантів в Україні, може перевищувати 10 000 осіб.

Офіційно з цього приводу розпочато 235 кримінальних справ. За даними міжнародної статистики, 91,6% зґвалтувань досі залишаються не зареєстрованими: хтось із постраждалих перебуває на окупованих ворогом територіях і не має змоги заявити про злочини до правоохоронних органів; але більшість жінок роками не розповідає про злочини, побоюючись осуду, звинувачень, необхідності переживати травму знову.

Засновниця Starlit Group (офіційний дистриб’ютор Medik8 в Україні) Тетяна Таран визнає, що про сексуальне насильство під час війни важко говорити. "Ми обрали інший шлях, — зазначає Тетяна, — і долучились до проєкту GIDNA від Future For Ukraine, який забезпечує безкоштовну психологічну допомогу тим, хто постраждав від насильства, а також бореться зі стигмами в нашому суспільстві".

"Робота з травмою — крихкий лід, — говорить Анна. — Але цінність проєкту — в тому, щоб показати жінкам, які пережили сексуалізоване насильство, що життя триває і що є кваліфіковані спеціалісти, які готові допомогти".

Допомога таким жінкам — безплатна. "Кваліфіковані психотерапевтки фонду допомагають українкам, які пережили трагедію, віднайти в собі ментальні сили рухатися далі, — каже Наталія Арзамасцева, голова правління фонду Future for Ukraine в Польщі. — Наша місія — допомогти кожній постраждалій жінці через терапію та відновлення побачити красу в собі. А коли є краса всередині, то можеш помітити її і навколо себе. Тому нам надзвичайно важливе залучення партнерів, як Medik8, які поділяють цінності проєкту GIDNA, та підтримують українок у їхньому праві на гідне життя". Головне, вважає Наталія, — повернути жінкам самоцінність і розуміння, що вони керують своїм життям.

Анна Грубая нагадує, що, поки триває війна, ми щодня знаходимося в процесі ретравматизації, але життя не можна поставити на паузу, і тут краса має особливе значення. "Це передовсім турбота про себе, — пояснює вона. — Після будь-якого насильства, а особливо після сексуалізованого, дуже важливо повернутися до себе, щоб отримати відчуття безпеки". Анна наводить приклад стільця, який має чотири ніжки для опори: "Людині потрібно піклуватися про себе, щоб знайти опору в таких простих ритуалах, як прогулянки, харчування, спілкування, сон".

Анна додає: "Звертати увагу на те, що надихає і дає ресурс під час війни, дуже важливо, — ми не знаємо, коли закінчиться війна. Великою жіночою спільнотою ми готові допомагати одна одній, щоб зцілитися".

10% від продажів продукції на medik8.ua протягом грудня буде скеровано на підтримку проєкту GIDNA, що надає безоплатну психологічну допомогу жінкам.

Фоторепортаж із заходу дивіться в галереї.

Марія Маслій
Марія Маслій
Світлана Рощук
Світлана Рощук
Наталія Стрільчук
Наталія Стрільчук
Дар'я Горгієвська
Дар'я Горгієвська
Юлія Єрмолаєва та Аліна Долініна
Юлія Єрмолаєва та Аліна Долініна
Яна Бородіна
Яна Бородіна
Юлія Ярмолюк
Юлія Ярмолюк
Марія Маслій
Марія Маслій
Ілона Бурак
Ілона Бурак
Наталія Стрільчук
Наталія Стрільчук
Маріанна Партевян
Маріанна Партевян

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.