Що треба знати про виставку "Futurespective: 30 обкладинок Vogue UA від українських митців"

ART
2 липня 2021

30 липня в Центрі сучасного мистецтва М17 відкривається виставка "Futurespective: 30 обкладинок Vogue UA від українських митців". Масштабний артпроєкт журналу Vogue UA присвячений 30-річчю Незалежності України і демонструє погляд художників на тему майбутнього. Серед учасників — Арсен Савадов, Павло Маков, Ілля Чичкан, Ілля Ісупов, Валерія Трубіна, Маша Шубіна, Олена Ємчук. Несподівані й провокативні роботи стануть основою виставки в М17, диджитал-проєкту в соціальних мережах журналу та будуть опубліковані в колекційному номері Vogue UA (липень-серпень 2021).

image

Перший артномер Vogue UA з’явився друком 2014 року, на його обкладинці була Марина Абрамович — одна з головних фігур сучасного мистецтва. Відтоді вийшло ще п’ять номерів з концептуальними проєктами видатних митців — Ванесси Бікрофт, Олімпії Скеррі, Нан Голдін, Коко Капітан, Пола Мпагі Сепуя. Цього року 30 художників створили власні версії обкладинки українського Vogue, представивши своє бачення теми Future ("Майбутнє").

"Ми звикли жити сьогоднішнім днем, — коментує ідею проєкту головний редактор Vogue UA Пилип Власов, — але „сьогодні" таке непередбачуване, що ми вирішили пофантазувати про час, у якому хочеться жити, і подивитися на наше з вами майбутнє очима українських художників".

30 митців — 30 різних поглядів на світ і майбутнє. Віталій Кравець міркує над безвихіддю екологічного майбутнього планети на прикладі особистої для кожного українця катастрофи — чорнобильської аварії. Непередбачуваність утілена в триптиху "Мутація" скульптора Олексія Золотарьова. Звичні речі згодом набувають інакшого вигляду — мутують. Але, згідно із законами світобудови, нам гарантований баланс. І метр свіжої зеленої трави у фотороботі Тіберія Сільваші дає відчуття простору — символу необмежених можливостей і свободи.

"Дискурс проєкту — майбутнє в усьому його різноманітті, — каже кураторка виставки Світлана Старостенко. — Художники не мають на меті його передбачити. Але вони, кожен у своїй особливій манері, висловлюють якусь колективну пам’ять, тривожність сьогодення, передчуття прийдешніх подій. Виставка виходить ретроспективою і анонсом водночас. Є в мистецтва така унікальна властивість: проживати майбутнє вже сьогодні, уявляючи ідеальне — здійсненим".

Учасники проєкту:

Куратор проєкту: Світлана Старостенко.

Виставка працюватиме в Центрі сучасного мистецтва М17 з 30 липня по 5 вересня.

Центр сучасного мистецтва М17 – культурна інституція, що прагне стати місцем діалогу для фахових кіл, платформою для вивчення та дослідження історичних і сучасних культурних процесів. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів задля інтеграції українського мистецтва до світового контексту.

Популярне на VOGUE