RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Привіт з нульових: принт з метеликами повертається

10 листопада 2021

Констатуємо факт — метелики тепер усюди. Навіть стриманий французький Дім Chanel додав їх до своєї колекції сезону весна-літо 2022. Тим часом топ у вигляді метелика Emanuel Ungaro, який створили для Мераї Кері у 2000 році, став своєрідною легендою й одним з найбажаніших об’єктів, який нині намагаються відтворити або перекупити на рисейл-майданчиках. Метелики регулярно з’являлися і в колекціях Gucci. Складно не помітити, як в Інтернеті стало популярним кольє з метеликами Chopova Lowena, або як просту пластикову шпильку-метелик з далекого дитинства вподобали нині TikTok-користувачі. Та що стоїть за стрімким злетом одного з найпопулярніших мотивів у світі моди?

Наоми Кэмпбелл и Кейт Мосс в Versace, 1999Наомі Кемпбелл і Кейт Мосс у Versace, 1999

Як символ у моді метелик з’явився у XVIII столітті. «Є приклади чоловічих жилетів з вишитими метеликами, — каже історикиня моди Раісса Бретанья. — Це був період, який безпосередньо передував „Великому зреченню“ на початку XIX століття, коли в чоловічій моді зникли подібні прикраси».

Іншим разом метелик дебютував в епоху сюрреалізму в 1920-х. Представники течії хотіли зробити знайоме новим і показати крихкий світ, сповнений напруги, у новій, подібній до сну реальності. «Ельза Скіапареллі любила використовувати комах у своїй роботі, — додає Бретанья. — У літній колекції 1937 року дизайнерка представила барвистий принт з метеликами, а згодом повернулася до цього мотиву у своїх знаменитих вечірніх жакетах».

Мэрайи Кэри на шоу VH1’s Divas 2000: A Tribute to Diana RossМерая Кері на шоу VH1’s Divas 2000: A Tribute to Diana Ross

Важливим періодом для популяризації метеликів у моді стали 2000-ні. Вищезгаданий топ Мераї Кері, який вона вдягнула на шоу VH1's Divas 2000: A Tribute to Diana Ross став зразком для багатьох у 2021 році. Неможливо забути й епічну сукню-метелик Versace Крістіни Агілери з церемонії вручення премії «Ґреммі» 2000 року. Дуа Ліпа повторила цей культовий образ на церемонії VMA у 2021 році.

Кристина Агилера на церемонии вручения премии «Грэмми», 2000 Крістіна Агілера на церемонії вручення премії «Ґреммі», 2000

«У 2000 році було таке саме відчуття екзистенціальної загрози, як за часів пандемії COVID-19, тому цікаво спостерігати паралельну популярність метелики в ці два періоди, — пояснює Валері Джейкобс, директорка з питань розвитку LPK. — 2000-й був не тільки початком нового року або нового десятиліття. Це був початок нового століття».

Дуа Липа, 2021Дуа Ліпа, 2021

Для багатьох метелик також символізує позитивне послання. Саме тому їх і стала використовувати Сюзан Александра, яка стала відома своїми розшитими бісером сумками-метеликами й шпильками для волосся всіх кольорів веселки. «Мені подобається, що метелики символізують відродження й свободу», — каже вона. Джейкобс наголошує: «Останні півтора року ми всі перебували в коконах у прямому й переносному сенсі. Ми хочемо відродитися й полетіти».

Ця тенденція й далі зростає, і схоже, що метелик стає найпопулярнішим анімалістичним принтом у моді. «Гусениця стає гарним метеликом тільки тоді, коли кокон здається занадто тісним, — додає Александра. — Це так надихає!».

Текст: Kristen Bateman
За матеріалами vogue.com 

принты · тренд ·

Ще в розділі Тенденції

Популярне