Жінки, які надихали Крістіана Діора

21 січня 2018

16 грудня 1946 року Крістіан Діор заснував бренд Christian Dior, в ДНК якого об'єднав дві свої пристрасті - квіти та жінок. На честь дня народження легендарного бренду Vogue.ua згадує про муз, які надихали дизайнера протягом життя.

Марі-Мадлен Жюльєтта Діор

Аристократична, з елегантними манерами і витонченим смаком - саме такою уявляв Діор ідеальну жінку. Першою музою дизайнера була його мати Марі-Мадлен Діор, що стала для нього еталоном жіночої краси. У дитячих фантазіях він нерідко уявляв дівчат, що йдуть по вулицях Парижа в таких же нарядах, які носила Марі-Мадлен. Крістіан міг годинами гуляти з нею по саду, збирати квіти, а потім складати букети. Конвалії, улюблені квіти його матері, маленький Діор вважав своїм талісманом. Пізніше кутюр'є вишивав гілочки конвалій на подолах своїх нарядів для фортуни і не розлучався із ними на показах, прикрашаючи петлиці піджака цією ароматною квіткою.  Однак Марі-Мадлен не судилося побачити за життя творінь сина - у 1931 році вона померла від раку. Першу колекцію вечірніх суконь і ароматів Діор присвятив саме їй, Марі-Мадлен Діор.

Сім'я Dior
Митця Брікар

Митця Брікар - головна муза Крістіана Діора, яка підкорила його своїм зухвалим образом і не менш сміливим поглядом на життя. "Якщо чоловік хоче відправити тобі квіти, скажи, що ім'я твого флориста - Cartier", - казала та, хто стала для Діора не тільки музою, а й порадником, а також близьким другом. Митця, за словами дизайнера, зробила елегантність єдиною метою свого існування, вона багато палила і краще за всіх в Парижі вміла носити хутро. Брікар була першою жінкою, яка не побоялася одягти відразу кілька речей з леопардовим забарвленням, і такий total-look їй дійсно пасував. Сміливість Митці надихнула Діора на створення колекції з хижими принтами. Зв'язок Брікар і Діора нерідко надихав і сучасних послідовників дизайнера - в 2012 році парфумер Франсуа Демаші представив пряний, східний аромат Mitzah на честь музи кутюр'є, а за рік до цього Dior випустив присвячену їй лінію макіяжу. Головним мотивом колекції, звичайно ж, став леопардовий принт.

Митця Брікар

Марлен Дітріх

Марлен Дітріх і Крістіан Діор познайомилися під час першого показу Christian Dior в 1947 році. Актрису вразила елегантність нарядів молодого дизайнера, вона просто закохалася в них. Незабаром німкеня вирішила, що її образ потребує більшої жіночності і поступово стала відходити від брючних костюмів, які колись зробили її неповторною. «Співпраці» Марлен і Крістіана здивувався багато хто, адже до цього зірка кінематографа була постійною клієнткою Коко Шанель, головної конкурентки Діора, яка засуджувала його за надто важкі спідниці і тісну талію. З цих пір Дітріх знімалася тільки в нарядах Dior. Коли Хічкок запропонував їй роль у своєму новому фільмі «Страх сцени», вона поставила йому умову, що буде зніматися тільки в костюмах від родоначальника кутюр'є. "Немає Діора, немає Дітріх", - ця фраза актриси стала легендарною, а Хічкок був змушений погодитися на всі її вимоги. Дітріх, як ніхто інший, вміла носити вбрання Dior - вона експериментувала, придумувала нові варіації і образи, сміливо поєднувала верх і низ від різних комплектів і не соромилася виходити в світ у шовкових піжамах.

Марлен Дітріх

Марлен Дітріх у фільмі "Страх сцени"

Читайте також:

Золотой век Голливуда: стиль Авы Гарднер

Белая графиня: модная жизнь Моны фон Бисмарк

Dior · Christian Dior ·

Ще в розділі Персона

Популярне