
Пішов з життя дизайнер Тьєррі Мюглер
Сумні новини прийшли з Парижа — у віці 73 років помер дизайнер Тьєррі Мюглер, один з найяскравіших модельєрів другої половини XX сторіччя, без якого просто неможливо уявити fashion-сцену 1980-х. Новина про смерть Мюглера з’явилася на офіційних сторінках дизайнера: «З великим сумом повідомляємо про смерть пана Тьєррі Мюглера в неділю, 23 січня 2022 року».

Тьєррі Мюглер походить зі Страсбурга, але наприкінці 1960-х переїхав до Парижа і зміг підкорити не тільки це місто, а й весь модний світ. Першу колекцію він показав у 1973 році й відразу привернув до себе увагу. Мінімалізм, прямі силуети, футуризм з 1960-х панували тоді на модному ринку. Відверті дизайни Тьєррі на тлі тих тенденцій мали щонайменше незвичний вигляд. Мюглера надихали 1950-ті, але бачив і уявляв він їх по-своєму. Здебільшого, оголюючи груди й ноги жінок. У підсумку ця нарочита сексуальність стала його візитною карткою. Характерний стиль Мюглера неабиякою мірою спирається на сексуальний фетишизм, а його моделі часто нагадують естетику домінатрикс — від високих чобіт на підборах до всіляких корсетів. Фетишизм читався й у використаних матеріалах: найчастіше він працював зі шкірою, вінілом, лайкрою і джерсі.

Тьєррі Мюглер був першим, хто перетворив свої покази на видовищні шоу. Схильність дизайнера до певної театральності — це не бажання епатувати. Для Тьєррі мода не була головною. Його робота завжди зосереджувалася навколо бажання опановувати нові форми, йому потрібно було самовиражатися.

Останні кілька років стали справжнім ренесансом для творчості Мюглера — однією з перших на його вінтажні образи звернула увагу Кім Кардаш’ян, потім знакове металеве боді Thierry Mugler приміряла Селін Діон, а виставка в Парижі стала однією з головних подій минулої осені. До речі, ознайомитися з роботами Тьєррі Мюглера можна буде до середини квітня.

Ще в розділі NAME
Популярне

Світ має знати: як виживають захисники Маріуполя просто зараз

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

10 документальних фільмів про історію та культуру України

«Я маю танцювати про це»: дівчина, що втратила батька в Ірпені, присвячує йому свій виступ на міжнародних змаганнях

The Rasmus переспівали пісню Stefania українського гурту Kalush Orchestra

10 фільмів про Другу світову війну, які висвітлюють події з різних сторін

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush orchestra на «Євробаченні – 2022»

Портрет нації: мами-українки на світлинах початку ХХ століття

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Історія червоної сукні Valentino

Етель Ліліан Войнич – авторка найдосконалішого перекладу «Заповіту» Шевченка

Портрет нації: як жили на Закарпатті 100 років тому
Не слідуйте за модою
- відчувайте її
Дякуємо!
На вказану вами адресу було відправлено листа.
Підтвердіть, будь ласка, свою підписку.