Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Як Марія-Антуанетта вплинула на моду

02 листопада 2019

Марія-Антуанетта була справжньою іконою стилю свого часу. Ставши королевою 1774 року, вона прийняла пристрасть французької нації до моди.

Кірстен Данст у фільмі «Марія-Антуанетта», 2006

У Версалі Марія-Антуанетта присвячувала час, увагу і значні витрати плануванню гардероба і зачісок, а також вечірок, на яких і демонструвала свої вбрання. Вона замовляла до 300 суконь на рік, і, як відомо, ніколи не носила нічого двічі. Її пристрасть до одягу, оздоблення і інтер'єрів, а також, здавалося б, безмежний бюджет, дозволили їй створювати шедеври, які залишили значну спадщину в історії моди і продовжують надихати дизайнерів дотепер.

Кадр з фільму «Марія-Антуанетта», 2006

Марію-Антуанетту часто називають першим споживачем речей от-кутюр. Унікальні речі для неї розробляла і виготовляла її «міністр моди», Роуз Бертін. Разом вони зробили моду і одяг не просто ремеслом, а мистецтвом. Королівські вбрання завжди захоплювали публіку і кожен з нетерпінням чекав наступного виходу Марії-Антуанетти.
 

Кадр з фільму «Марія-Антуанетта», 2006

Марія-Антуанетта також розпочала моду на високі і надмірно оздоблені зачіски, які називалися «пуфами». Їхній вигляд часто залежав від культурних подій або політичного значення дня. Вони включали відповідні емблеми, переплетені в дизайні волосся, часто з малюнками і письмовим текстом або мотивами. Екстравагантні зачіски прикрашали квітами, пір'ям, штучними птахами, перлами, мереживом, діамантами, човниками й іншими схожими іграшками.
 

Кадр з фільму «Марія-Антуанетта», 2006

Зав'язувати волосся, пудрити, а потім робити його величезним і величним за допомогою дорогих перук – все це було в моді, велике волосся стало символом статусу і, в підсумку, стилю. Також, завдяки Марії-Антуанетті почали забарвлювати волосся в пастельні відтінки. У королівських осіб і аристократів було дуже модно фарбувати або пудрити своє волосся, щоб надати йому незвичного кольору. «Полуничний блонд» був найпопулярнішим тоном.

Кадр з фільму «Марія-Антуанетта», 2006

Марія-Антуанетта допомогла зберегти Францію столицею європейської моди протягом XIX і початку XX століть. На жаль, розкішний гардероб Марії-Антуанетти лише створив для неї імідж легковажної марнотратки, що стало однією з головних причин, чому її зневажають французи. Ця антипатія в підсумку призвела до руйнування монархії, а королеви – до гільйотини 1793 року.

королевская мода ·

Ще в розділі NAME

Популярне