VOGUE UA CONFERENCE 2019EARLY BIRDS PRICE! До 31 серпня

Як Карл Лагерфельд вплинув на світ моди

19 лютого 2019

Складно заперечувати вплив, який справив на моду Карл Лагерфельд. "Я – справжній лейбл. Моє ім'я не Лагерфельд, а Лейблфельд" – заявляв дизайнер і зізнавався, що йому подобається бути схожим на "карикатуру самого себе", а венеційський бал для цієї людини в масці тривав цілий рік. Він народився в Гамбурзі, почав самостійно вибирати собі одяг в 4 роки, а вже в 14 переїхав до Парижа, щоб присвятити себе створенню одягу. Хоча його перші проби прохолодно вітали критики (дебютна колекція для Jean Patou була визнана "надто ефектна"), він продовжив свою роботу в божевільному ритмі, який тривав до цього дня. Моду Лагерфельд називав одним зі своїх захоплень, що займало більшу частину життя. Серед інших хобі були: ілюстрація, читання, фотографія і перетворення побуту у красивий ритуал. 19 лютого 2019 року його не стало, а Vogue UA згадує знакові події з життя Карла Лагерфельда, які вплинули на світ моди.
.

Карл Лагерфельд
Balmain

1954 року П'єр Бальмен оголосив конкурс на найкращий дизайн пальта. Виграв його, звісно ж,  Карл Лагерфельд, якому на той момент було всього 16 (або 21, таємниця дати його народження до сих пір не розгадана). Молодий дизайнер працював у будинку Balmain більш ніж три роки, але пішов, щоб провести деякий час для "вивчення життя".

Карл Лагерфельд в 1950-х

Fendi

1965-го, коли будинок Fendi асоціювався виключно з багатими домогосподарками в шубах, Лагерфельд став ковтком свіжого повітря. Саме він придумав знамениту емблему – з'єднані FF, які стали символом бренду, як і шуби з візерунком, схожим на леопард. "Fendi – це римська версія мене самого, – каже дизайнер. – Я роблю тут те, чого не дозволяю собі в Парижі". Лагерфельд став першим в історії Fendi запрошеним кутюр'є, який стояв на чолі бренду ось вже 50 років.

Кендалл Дженнер у рекламній кампанії Fendi осінь-зима 2016/2017

Chloé

Габі Аньон, засновниця модного Будинку Chloe, найняла молодого дизайнера 1965 року і тут він пропрацював аж до 1992 року. За цей час характерні риси його дизайнів: любов до історичної цитати, спонтанність, жвавість – стали символами самого Chloé.

Карл Лагерфельд у фіналі шоу Chloe, 1970-і
Chanel

У 1980-х Chanel носили дружини лікарів, але Кайзер не побоявся ризикнути репутацією і очолив модний Будинок 1982 року. Він переосмислив класичні моделі, додав новий крій, незвичайні деталі, зухвалість, сексуальність, і найголовніше – стиль Лагерфельда. Будинок Chanel став у своєму роді ідеальним майданчиком для творчості, а сам бренд відродився з попелу. "Коко б це зненавиділа. Вона створила певний образ і я маю право поліпшити його. Я повинен тримати свою марку. Я повинен йти від того, чим був Chanel до того, чим він повинен або міг би бути" – розповідає Лагерфельд, який став біля керма бренду через 12 років після смерті Габріель.

Карл Лагерфельд

Karl Lagerfeld

"Мода – це те, чим ви не можете управляти", – заявляє Лагерфельд. Раптово настав час змін, подобається вам це чи ні. Якщо ви цього не зробите, хтось ще зробить за вас – така філософія Лагерфельда. Він заснував Karl Lagerfeld 1984 року, але його ім'я стало брендом ще з часів роботи з Сhloe. Фірмовий стиль присутній в чистому вигляді в перших, чоловічих колекціях, але потім Лагерфельд почав створювати і лінії жіночого одягу.

Спільна колекція Kaia Gerber x Karl Lagerfeld
Розумна провокація

1993 року Анна Вінтур швидким кроком вийшла з залу перш, ніж закінчився показ Fendi (під художнім керівництвом Лагерфельда), незважаючи на властиву їй стриманість. Справа в тому, що замість професійних моделей на подіумі були професійні стриптизерки, а серед них – італійська порно-зірка Моана Поззо. Зухвалий крок підтримав хвилю сексуальної революції 90-х, а також, можливо випадково, вивів працівників секс-індустрії з півсвіту. Іронічний, але тим не менш, внесок в боротьбу за права людини. Після цього люди з вулиці на подіумі Balenciaga вже не здаються сенсацією – Лагерфельд зробив це ще в 90-х.

Карл Лагерфельд
дизайнер · Карл Лагерфельд ·

Ще в розділі Персона

Популярне