RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Меган Маркл поговорила з Мішель Обамою про материнство і зрілість

03 серпня 2019

У минулому перша леді США, жінка з бездоганним смаком та ідеальна мати – все це про Мішель Обаму. Мішель дала інтерв'ю герцогині Сассекській, яку запросили стати редактором вересневого випуску британського Vogue, і розповіла про материнство та зрілість.
 

Фото: MILLER MOBLEY

Герцогиня Сассекська зізнається: коли вибирала особливого гостя для інтерв'ю, керувалася бажанням створити номер журналу, в якому йшлося б не про те, де ми є, а про те, де сподіваємося бути. Їй потрібен був хтось, хто надихає і мотивує, з почуттям гумору, досить серйозний, і з дещицею легковажності. Всі ці критерії задовільняла Мішель Обама.

Герцогиня Сассекська: Ви відправили мені дуже гарне привітання на честь Дня матері цього року. Чого материнство навчило вас?

Мішель Обама: Материнство стало певним майстер-класом з уміння відпускати. Занадто багато потрібно було контролювати і так, я намагалася – особливо спочатку. Як матері, ми просто не хочемо, щоб хтось або щось заподіяли біль нашим дітям. Але у життя – інші плани. Нерівні дороги, розбиті колінка і серця є частиною цієї угоди. Надихнуло мене і додало смирення усвідомлення, наскільки стійкі мої доньки. В якомусь сенсі, Малія і Саша не можуть бути більш різними. Одна говорить з тобою вільно і легко, інша – тільки на своїх умовах. Одна ділиться своїми найглибшими переживаннями, іншій потрібно, аби їй дали розібратися з усім самостійно. Жоден з цих підходів не можна назвати ні кращим, ні гіршим, бо вони обидві виросли розумними, співчутливими і незалежними молодими жінками.

Малія, Мішель, Барак і Саша; собаки Сонячний і Бо – в Рожевому саду Білого дому, 2015 

Материнство показало, що більшу частину часу моя робота полягає в тому, щоб давати дітям свободу для дослідження і розвитку. Материнство також показало мені, що моя місія не в тому, аби прокласти їм дорогу в спробі уникнути можливих невдач. Замість цього мені потрібно бути безпечним "місцем", куди вони можуть прийти, коли неминуче зазнають поразки; і де вони можуть побачити знову і знову, як "підніматися" самостійно.

Яку пораду ви даєте своїм донькам?
Я кажу їм, що сподіваюся – вони продовжать здобувати для себе новий досвід, поки не знайдуть те, що їм здасться правильним. І те, що здавалося правильним вчора, необов'язково буде здаватися таким сьогодні. І це нормально – це навіть добре. Під час навчання в коледжі я думала, що хочу бути адвокатом, тому що ця професія здавалася мені доцільною для респектабельних людей. Мені знадобилося кілька років, аби прислухатися до своєї інтуїції і знайти шлях, який краще підходив тій мені, якою я була всередині і зовні.

Становлення тим, ким ми є, – це безперервний процес, і дякувати богу, адже якщо ви прокинулися і вирішили, що йти більше нікуди, – що в цьому доброго? Я б хотіла дізнатися про це раніше. У юному віці я забагато турбувалася, що я недостатнього досягла, що відхилилася від шляху, який вважала своїм призначенням. Я сподіваюся, що мої доньки усвідомлять раніше, що немає ніякого встановленого шляху, що це нормально – змінювати свої цілі.

Обами в очікуванні результатів виборчого сенату Барака на виборах 2004 року

Як би ваша порада відрізнялася, якби була адресована синам? Чи порада залишилася б такою ж?

Порада була б такою самою. Мої батьки, особливо тато, ще в ранньому віці навчили мене і мого брата ставитися до хлопчиків і дівчаток однаково. Коли я вчилася в початковій школі, мій батько купив моєму братові пару боксерських рукавичок. Але коли він прийшов додому з магазину, то ніс не одну, а дві пари рукавичок. Він не збирався вчити свого сина наносити удари, не переконавшись, що його донька теж може зробити хук лівою. Я не відставала від свого брата, хоча і була молодшою і меншою. Я могла ухилитися від удару, як і він; могла вдарити так само сильно, як і він. Мій батько бачив це. Я думаю, він хотів переконатися, що мій брат теж це бачить.
 

Що надихнуло вас на створення Girls Opportunity Alliance (програма Фонду Обами, спрямована на розширення прав і можливостей дівчаток-підлітків за допомогою освіти), і яка ваша мета?

Сьогодні майже 98 мільйонів дівчаток-підлітків у всьому світі не відвідують школи. Це трагедія – для дівчаток, перш за все, і для всіх нас. Подумайте про все, що ми втрачаємо. Ми знаємо, що, коли ми навчаємо дівчат, коли ми дійсно інвестуємо в їхній потенціал, – це найкращий внесок. У дівчаток, які відвідують школу, здоровіші сім'ї, вищі зарплати, і світ отримує більше можливостей. Я заснувала Girls Opportunity Alliance, бо я відчула всю силу освіти на собі. І вважаю, що кожна маленька дівчинка, незалежно від її життєвих обставин, заслуговує вчитися, рости і діяти, згідно зі своїми знаннями.

Сімейна поїздка до Національного парку Акадія в штаті Мен, 2010. EYEVINE

Якби ви сиділи з 15-річною собою, що, на вашу думку, вона сказала б вам, якби побачила ту, ким ви є зараз?

Мені подобається це запитання. Багато веселого відбувалося, коли мені було 15: я була підлітком, з безліччю стандартів у голові, через які дивилася на світ. Тому, я гадаю, вона пишалася б тим, як далеко я зайшла, але і не залишила б мене в спокої, звичайно. Я відчуваю, що вона нагородила б мене мовчазним кивком визнання, розумієте про що я? Вона нагадала б мені, що в південній частині Чикаго занадто багато дівчат, яких відштовхують у сторону і кажуть, що їхні мрії занадто глобальні. Вона сказала б мені продовжувати боротися за них. І якщо бути до кінця чесною, то вона напевно усміхнулася б тому, який класний у мене чоловік.
 

А тепер перемкнемося на мить і закінчимо дивним запитанням ... Який найгарніший звук, що ви коли-небудь чули?

Коли Малія і Саша лише народилися, ми з Бараком могли годинами спостерігати за тим, як вони спали. Ми любили слухати ці тихі звуки, які вони видавали, особливо милі воркування, коли вони були глибоко занурені в сон. Не зрозумійте мене неправильно, бути батьками немовляти дуже складно. Але в домі є щось чарівне, коли в ньому є малюк. Час розширюється і стискається; кожен момент здається маленькою вічністю. Я дуже тішуся, що ви з Гаррі відчуваєте це, Меган. Насолоджуйтеся цим всім.

интервью ·

Ще в розділі Персона

Популярне