VOGUE UA CONFERENCE 2021FASHION & BUSINESS 9/09
RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Український авангард в Парижі: показ Vozianov

01 жовтня 2018

Місяць українського авангарду в Парижі стартує з показу Федора Возіанова.

«Людина входить в картину або картина одягається на людину», – роздуми про буквальний діалог з твором мистецтва турбували Федора Возіанова, поки він готувався до показу в Парижі 4 жовтня.

Проект, який Федір покаже в рамках проекту «Путівник українського авангарду», дизайнер називає «приміркою в музеї». Він продовжує тему колекції «Супрематизм 2.0», який він представив в 2015 для бренду Vozianov. У ній були сукні-картини в формі квадрата, хреста і кола. Для їх показу дизайнер об'єднав три основні методи презентації сучасного мистецтва – живопис, інсталяцію та перфоманс: моделі знімали з вертикальних поверхонь викрійки речей і одягали на себе.

Ескіз колекції 0, 10 Vozianov

У новий проект виставки-перформансу-дефіле «0, 10» дизайнер легкою рукою «зашив» додаткові асоціації, яким завжди подорозі з будь-яким авангардним висловлюванням. Вперше «Чорний квадрат» Малевича був показаний на «Останній футуристичній виставці картин 0, 10» 1915-го (картина була розташована в «червоному» кутку, де в хатах вішали ікони). У проекті Возіанова – 10 суконь, які з моменту їх задуму 2015 року отримали супрематиські кольори – відкритий чистий червоний, синій, жовтий. Відразу дизайнер працював тільки з чорним, тому в грі з появою кольору в своїх сукнях-картинах він йде шляхом, зворотним до логіки – той прийшов до чорного після поліфонії відтінків.

Лукбук нової колекції 0, 10 Vozianov - теж цитата: Петрицький малював ескізи костюмів з обличчя і спини

Музичне оформлення показу Vozianov – теж суцільна гра в числа. Дефіле відбудеться під музику українського авангардного композитора Леоніда Грабовського, яку він написав через 50 років після «Чорного квадрата». В симетричний крок в 50 років вона повторюється в перформансі «0, 10», доповнена шумовою інсталяцією. На показі на рукаві у Федора Возіанова буде мікрофон, завдяки якому звуки одягу в момент його одягання будуть інсталювати в саундтрек. «У тому геніальність цих художників, що їх роботи дозволяють стати співавтором», – розповідає Федір про складну систему роздумів, яка стоїть за досить ефектним показом – моделі знімають картини шар за шаром і одягають їх як сукні.

Тими ж критеріями ясності і видовищності керувалися куратори «Путівника українського авангарду» – презентації для інтернаціональної публіки київських художників Малевича, Архипенка, Богомазова і члена Паризької школи українця Олекси Грищенка. «Проект об'єднує кілька подій сучасного художнього контексту в одне оповідання про феномен українського авангарду початку ХХ століття», – говорить один з кураторів Лідія Лихач, засновник видавництва «Родовід», яке спеціалізується на арт-альбомах українського мистецтва. У програмі зазначені виставки і презентації художніх альбомів та монографій, а також лінії сувенірів музейної якості.

Казимир Малевич, «Три дівчини», 1928 року

У «Путівнику» тема Малевича займає центральне місце – наміри кураторів поставити український геотег на це ім'я очевидне. У програмі є показ документального фільму «Малевич. Український авангард »журналіста «Радіо Свобода» Дмитра Джулая. Виставка «Малевич – кольори України» – галерейне відображення виданих «Родовідом» «Автобіографічних записок» художника, де він серед іншого зізнається в любові до відкритих кольорів народного костюма, книги «Казимир Малевич. Київський період» з неопублікованими раніше текстами і роботами Малевича 1929-1930 років, і монографією «Малевич» французького дослідника Жана-Клода Маркаде.

Перфоманс-дефіле «0, 10» Vozianov – 4 жовтня, 16:00, культурно-інформаційний центр при Посольстві України у Франції, 22 Avenue de Messine, Paris 8

Текст: Тетяна Соловей

Париж · Украинские дизайнеры · Vozianov ·

Ще в розділі Бренд

Популярне