RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Фольклорні танці: нова колекція хустин Gunia Project

11 жовтня 2019

Під час підготовки нової колекції шовкових хусток творці Gunia Project зайнялися дослідженням подій 120-річної давності і надихнулися циклом робіт Едгара Деґа 1899 року.
 

Відомі всьому світу «Російські танцівниці» – чудовий зразок імпресіонізму та історичного казусу, так само добре відомого мистецтвознавцям: на полотнах зображені українські артистки.

Виконавиці фольклорних танців поповнили галерею танцівниць Деґа, якими він захоплювався з художніх причин у бажанні «зобразити чудові тканини і схопити рухи». Художник вважав, що в «Російських танцівницях» він зобразив «оргію кольору».
 

У новій колекції шовкових хустин Gunia Project використали технічні рішення художника. Силуети танцівниць він писав вугіллям, самі роботи – пастеллю. Чотири варіанти принта Gunia Project – це вибірка з насиченої палітри Деґа, по якій йде біла лінія, що нагадує малюнок крейдою.

«Нас дуже надихнула ця історія. У ній є все, що ми любимо. Це артистичний потенціал народної культури, який ми інтерпретуємо в наших колекціях. Історія, яку цікаво знайти і «розповісти», але доступною нам візуальною мовою. І, звичайно, спокуса участі у відновленні історичної правди. Фактів ми не змінимо, але вказати на факт апроприації ми можемо», – вважають Наталя Каменська та Марія Гаврилюк.

Серія хустин виходить з шовку, в одному розмірі 100х100, і запропонована для багаторазового використання як аксесуар і панно для інтер'єру.

аксессуары ·

Ще в розділі Бренд

Популярне