Путівник по сонячних островах Хорватії
Далматинське узбережжя Адріатичного моря щедро усипане великими і маленькими островами. Хорватії належать понад 1000 з них, але населені ледь 50. Деякі вподобали королівські персони, інші – невтомні тусовщики, треті – доречні для любителів тиші.
Острів Ластово – один з найвіддаленіших від материкової частини Хорватії. Інтернет? Тут ледве можна зробити дзвінок з мобільного. Тому ноутбук можна зі спокійною душею залишити вдома. На Ластово є чим зайнятися: відкритий дайвінг-центр, гарний природний парк, що покриває всю територію, а з самого містечка, переповненого будиночками з черепиці і сонними котами, легко піднятися на вершину острова – Хум, або переплисти дзеркальну гладь затоки Скривена-Лука.
Упущений з уваги туристів, Дугі-Оток володіє широкими просторами і приємною тишею. А в гарячий сезон – це справжня цінність. У багатьох сенсах Дугі-Оток – Далмація в мініатюрі. Тут є гірські села, мерехтливі в теплому серпанку, як акварельний малюнок: наприклад, Драго. Вибілені сонцем рибальські села, такі як столиця острова Салі і Бозава. У південному природному парку Телашчіца – скельні панорами пустельної Адріатики, а пляж Сакарун можуть запропонувати м'який пісок, неглибоке блакитне море і пляжний бар. Тільки через декілька днів тут стає зрозуміло, чого не вистачає: трафіку, людей і шуму. Але іноді нестача туристів дарує переваги.
Лопуд вподобали аристократи з Дубровника ще в XVII столітті. Але тільки недавно острів знову відкрили як місце для ігор в Робінзона Крузо, яке, при цьому, залишається досить близько до цивілізації. Автомобілі на цьому острові – площею всього п'ять кілометрів і з населенням 200 людей – під забороною. У тихій сільській гавані кольору слонової кістки серед вицвілих аристократичних особняків і пальм можна запоєм читати книги, на які не було часу останні роки або досліджувати пилові стежки, дорогою по яких збирати пригорщі дикого інжиру.
Саме сюди 1936 року король Великобританії Едуард VIII запросив свою кохану і майбутню дружину, американку Волліс Сімпсон, на романтичний вікенд. Це не тільки найбільш зелений острів в затоці Кварнер на півночі Хорватії, а й найкрасивіший. Схожий на середньовічний галеон з блідого каменю і золотого світла з драбинами в небо замість такелажу. Пляжі також прекрасні: відокремлені бухти на півострові Каліфронт, вигнуті пісочні насипи на півночі острова – Раджська або тиха нудиська Сахара.
Всесвітній фонд дикої природи називає Млєт, що 90 хвилин їзди на поромі від Дубровника, одним з останніх незайманих райських островів Середземномор'я. Оскільки його північна третина є національним парком, Млєт зберіг первозданну красу дикого острова, вкритого віковими соснами і дубами, які Гомер оспівував в "Одіссеї". Принц Чарльз – знаменитий шанувальник острова. Він прибував сюди, як і більшість туристів, зі зручним змінним взуттям для ходьби. Візьміть карту в парку Прістаністе, потім підніміться на Монтокук, щоб побачити каскади ароматних сосен, що потопають в срібно-синій Адріатиці.
Паг – це родзинка Хорватії, що пов'язано з острівною поверхнею. З перших кроків на острові з'являється відчуття, що місцевість ця неземна: голі, блідо-рожеві тихі і містичні пагорби. Все літо столиця острова – містечко Паг – забита туристами. Пляж Zrće перетворюється в хорватську Ібіцу. У ресторанах обов'язкові замовлення: чудове ягня, що паслося на дикому розмарині, гострий місцевий, схожий на пармезан, сир і легке ароматне вино.
За матеріалами cntraveller.com