
Як маки стали символом пам'яті жертв військових конфліктів
8 травня – Міжнародний День Пам'яті та Примирення. У цей день люди по всьому світу згадують мільйони загиблих у Другій світовій війні, а всі країни, які брали участь у тій кровопролитній битві, повинні примиритися між собою. На жаль, цього року День пам'яті та примирення забарвлений для всіх українців абсолютно в інші фарби – сьогодні наша країна виборює власну незалежність. Символом цього дня є квітка червоного маку, яку можна помітити як в офіційній комунікації, присвяченій цьому Дню, так і у тисяч людей, які прикрашають нею одяг.

Маки — обов’язковий елемент образів під час заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів, починаючи ще з 1914 року. Спершу це був символ пам’яті жертв Першої світової війни завдяки віршу канадського військового лікаря Джона Маккрея, який написав твір «На полях Фландрії». Поезія починалася словами: «На полях Фландрії між хрестами, колише вітер мак рядами...». Зробити червоний мак символом пам’яті жертв Першої світової війни запропонувала викладачка Мойна Мішель, на яку поезія Маккарея справила величезне враження.

Згодом мак став символом пам'яті загиблих не лише у цій війні, а в принципі у військових та збройних конфліктах. З 2014 року цей символ використовують і в Україні.

Дизайн українського маку створений харківським дизайнером Сергієм Мішакіним та є своєрідною алюзією на події, які з 2014 року відбуваються в нашій країні. З одного боку глядач бачить графічне зображення квітки маку, з іншого – може роздивитися криваві сліди від куль. Після початку повномасштабного вторгнення в Україну цей символізм звучить ще сильніше та глибше, адже важливо пам'ятати – хто захищає свою землю, завжди перемагає.
Ще в розділі LIFE
Популярне

Світ має знати: як виживають захисники Маріуполя просто зараз

Кішка Шафа, що вижила в Бородянці, знайшла новий дім

Як правильно говорити українською: позбуваємося росіянізмів

10 документальних фільмів про історію та культуру України

«Я маю танцювати про це»: дівчина, що втратила батька в Ірпені, присвячує йому свій виступ на міжнародних змаганнях

The Rasmus переспівали пісню Stefania українського гурту Kalush Orchestra

10 фільмів про Другу світову війну, які висвітлюють події з різних сторін

Буковинський кептар і гуцульський сердак: все про костюми Kalush orchestra на «Євробаченні – 2022»

Портрет нації: мами-українки на світлинах початку ХХ століття

Історія червоної сукні Valentino

Kalush Orchestra закликали світ врятувати захисників Маріуполя та Азовсталі

Етель Ліліан Войнич – авторка найдосконалішого перекладу «Заповіту» Шевченка
Не слідуйте за модою
- відчувайте її
Дякуємо!
На вказану вами адресу було відправлено листа.
Підтвердіть, будь ласка, свою підписку.