Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

15 слів, які точно зрозуміють мешканці Волині

15 липня 2022

Останні три місяці показали нам, наскільки різноманітна наша країна. Хтось уперше спробував справжні полтавські галушки, хтось закохався в гуцульський діалект, а хтось нарешті придбав автентичну вишиванку. Кожен регіон України має свою цікавинку, зокрема й нематеріальну. Ми вже познайомилися із закарпатським діалектом та словами, без яких неможливо уявити Одесу. Сьогодні звертаємо нашу увагу на північний захід та лексику Волині.

Волинський говір поширюється на територію кількох регіонів – на різні райони  Волинської, Рівненської,  Житомирської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької й навіть Вінницької областей. До того ж волинський говір цікавий не лише окремими словами, невідомими в інших місцях, а й самою вимовою. Тут нерідко змінюють голосні звуки, форму відмінків, наприклад, не долонею, а – долонев, долонем і долоньом. Тут вільно граються і з уживанням словосполучень – по обіді замість після обідувзєв ніж замість взяти ножа. Знайомимося ближче з волинською культурою. 

Джúґа – чубчик або коротко підстрижене волосся на лобі
Випреньґóвуватися – вириватися з обіймів
Папунюня – хліб (дитяче)
Сáчок – жіночий жакет
Шемóртатися – крутитися під час сну
Жижýня – вогонь
Ґýздратися – робити щось дуже повільно
Тарафéля – мотлох, непотрібні речі
Тульóбашок – надкушений пиріг
Страпизяки – хащі
Габéлок – дитина
Цвíрати – говорити з неповагою
Духéнка – сукня з довгими рукавами та комірцем
Нюхтики – календула
Пасталякати – пліткувати

Ще в розділі LIFE

Популярне