Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 подруг Коко Шанель

19 серпня 2018

Кажуть, що жіночої дружби не буває. Однак французький дизайнер Коко Шанель, яка народилася 19 серпня 1883 року, все життя успішно доводила протилежне. 2014 року на цю тему навіть вийшла книга "Chanel & Co. Подруги Коко". Її автор  французька журналістка і письменниця Марі-Домінік Лельєвр, відома біографіями французьких знаменитостей: у її доробку книги про Ів Сен-Лорана, Франсуазу Саган, Бріджит Бордо, Сержа Гензбура. Для нового дослідження про Велику Мадемуазель Марі-Домінік ще раз уважно перелопатила архіви, листування, зустрічалася з друзями Коко, її моделями, співробітниками, двоюрідними племінниками та онуками її коханців. У підсумку, біограф відтворила коло подруг знаменитого дизайнера, без яких, як стверджує Лельєвр, сирітка Габріела ніколи б не перетворилася на ікону стилю Коко Шанель. Актриси, російські аристократки, багаті освічені дами з найкращих європейських сімей, моделі і музи, вони ділилися сукнями, коханцями і прикрасами, вони зраджували і підтримували в найважчі хвилини. Про деяких з них варто згадати окремо.

Мізія Серт

Мізя Серт (1872-1950) – польська та французька піаністка, покровителька поетів, художників, музикантів, господиня літературного та музичного салону. Тричі була заміжня за багатими, успішними, впливовими чоловіками, її називали королевою Парижа і пожирательницею закоханих в неї геніїв. Її портрети писали Огюст Ренуар, Боннар, Редон, Тулуз-Лотрек, Валлотон, Вюйяр; вона стала прототипом героїнь Пруста і Кокто; Моріс Равель присвятив їй п'єси «Лебідь» і «Вальс»; Серт називали «хрещеною матір'ю російського балету». У Мізі, як називали її в Парижі, був бездоганний смак. «Якби не Серт, я б так і померла дурепою», – написала Коко Шанель, яка стала найближчою подругою Мізії Серт, і в той же час її головною суперницею. Мізія часто говорила: "У мене були тільки чоловіки, але не було коханців, у Коко були тільки коханці, але не було чоловіків".

Мисия Серт
Мисия Серт

Мадам Серт – була її рекламним манекеном і вітриною, з її допомогою Шанель отримувала розкішні замовлення, Мізя ввела дизайнера в артистичні кола Парижа. Вони дружили 30 років, але в мемуарах Мізі немає ні слова про Шанель – це було прохання Коко: «Я сама напишу про себе». У них була дружба до труни: коли Мізія Серт померла, Коко Шанель створила їй останній образ – в труні Мізя лежала в білій сукні, з гарною зачіскою і непомітним макіяжем.

Мона фон Бісмарк

Мона фон Бісмарк (1897-1983) – американська красуня і благодійниця, ікона стилю, муза Крістобаля Баленсіаґи і Сесіла Бітона, через любов до білого кольору прозвана «білою графинею». Вона була одружена 5 раз, і саме стани її чоловіків дази змогу Моні відточити вишуканий стиль. 1933 року за рішенням Синдикату паризьких будинків моди, куди входили Будинки Chanel, Lelong, Vionnet і Lanvin, Мона першою з американок отримала титул «Жінка, яка одягається найкраще у світі».

Мона Бисмарк
Мона Бисмарк

Американський Vogue писав про всі її вбрання, і у свій час вона навіть тримала разом зі своєю подругою магазин модного одягу в Нью-Йорку. Її називали «еталоном справжньої елегантності, яка вміє носити потрібні речі в потрібних ситуаціях». Портрет Мони Бісмарк писав Сальвадор Далі. Кажуть, кожну кутюрну річ вона замовляла в трьох зразках: один зберігався в паризькому маєтку, інший відправляли в нью-йоркську квартиру, а третій надсилали на віллу на Капрі. 1937 року третій чоловік Мони, Гаррісон Вільямс, закрутив короткочасний роман з Шанель.

Ромі Шнайдер

Ромі Шнайдер (1938-1982) – німецько-французька кінозірка ( «Басейн», «Сісі – молода імператриця», «Сісі – важкі роки імператриці», «Крістіна», «Процес», «Людвіг», «Боккаччо-70») . Кінорежисер Лукіно Вісконті, кажуть, був закоханий в Алена Делона, і в спектакль «Як шкода, що ти шльондра» (1961) на сцені «Театр де Парі» на головні ролі запросив Алена і його кохану Ромі Шнайдер. Вісконті і відправив молоду актрису до Шанель, яка в той час одягала Інгрід Бергман, Жанну Моро і Дельфін Сейріг: «австрійській булочці» потрібно було додати паризького лиску і елегантності. Шанель вчила її манерам, гімнастики і тому, як стежити за фігурою.

Коко Шанель и Роми Шнайдер
Коко Шанель и Роми Шнайдер
Роми  Шнайдер

Завдяки урокам Коко Ромі Шнайдер мала бездоганний вигляд в сукнях-футлярах, капелюшках і твідових костюмах-двійках Chanel, більше того – стала відмінною рекламою модного Дому. «Три людини, які остаточно змінили моє життя – Ален (Делон - ред.), Вісконті та Коко Шанель ... », – писала Ромі Шнайдер. Актриса увійшла в коло знакових клієнтів Chanel, на примірки до яких дизайнер приходила особисто і не брала грошей: "Не могла ж я змусити платити жінок, перед якими опускалася на коліна, щоб підробити їм спідниці!".

Віра Бейт Ломбарді

Віра Бейт Ломбарді (1883-1948) – манекенниця Будинку Сhanel, близький друг Черчилля, і за чутками, англійський агент під час Другої світової війни. Віра походила з британського аристократичного середовища, вела активно-спортивний спосіб життя, була оточена численними шанувальниками. Шанель вважала Віру відповідним втіленням філософії марки, і 1920 року запросила жінку очолити департамент зі зв'язків з громадськістю Будинку Сhanel. Віра носила одяг марки на всі світські виходи, розхвалювала інноваційні вбрання подруги і отримувала за це 30000 франків на місяць. Вони дружили довгий час, завдяки Вірі Бейт Шанель була представлена ​​в найвищих колах англійського суспільства і познайомилася з герцогом Вестмінстерським.

 Коко Шанель і Віра Бейт Ломбарді

Може бути, Марі-Домінік дізналася достеменно, в які шпигунські пристрасті під час Другої світової війни були залучені Шанель та Віра Бейт, остання писала Черчиллю так: "... За 16 років роботи на Коко я багато чому навчилася і придбала безцінний досвід ... 1937 року вона мене звільнила. Це було підло і сумно, я не зустрічалася з нею до грудня 1944 року, коли через її намову її німецькі дружки і мої тюремники властивими їм методами – силою змусили мене їхати до неї в Париж ... по-моєму, Коко дуже змінилася за сім років ... Я зуміла обманом змусити Коко допомогти мені бігти сюди ... ".

Марта Давеллі

Марта Давеллі – популярна оперна співачка з «Комік-опери», коханка російського княза Дімітрія, з яким потім закрутила роман і Шанель. 1916 року з'явилась в Ніцці в купальнику авторства Шанель і заявила журналістам, що приймати сонячні ванни сьогодні модно, що значно підняло продажі купальників Сhanel. Одна з перших послідувала прикладу Шанель і коротко підстригла волосся. Вийшла заміж за «цукрового короля» – Констянтина Се.

Марта Давелли
Марта Давелли и Коко Шанель

В книжці багато інших жіночих імен – блискучий зріз паризького життя першої половини ХХ століття. Автори називають формат книжки "Сексом у великому місті" середини минулого століття, де персонажі та історії справжні. 

Коко Шанель · книги ·

Ще в розділі Культура

Популярне