RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Книжка на вихідні: Гейл Ганімен, «Елеанор Оліфант у повному порядку»

06 квітня 2019

Кожних вихідних редакція Vogue.ua вибирає книги, які її вразили. Цього тижня редактор краси Олена Пономаренко розповідає про дебютний роман шотландської письменниці Гейл Ганімен. Зараз за ним знімають фільм з Різ Візерспун у головній ролі.
 

Я дуже люблю «літературний гурток» у редакції. Ми постійно обговорюємо прочитане і радимо щось один одному. Цього разу видавець шукала легке чтиво для перельоту, і text editor Поліна Митлошук порадила їй «книгу, від якої в захваті весь світ» – «Елеанор Оліфант у повному порядку».

Я зразу скачала її в iBooks. І це стало найприємнішою подією минулого тижня (а приємних подій було багато, можете мені повірити). Сюжет такий: молода жінка живе впорядкованим, організованим життям. Ходить на роботу («працюю в офісі» – пояснює тим, хто зрідка цікавиться), їсть піцу з супермаркету Tesco, висловлюється в забавній старомодній манері, критична до оточення і трохи дивна. Але в цілому з нею «все в порядку».

Книжка зворушує буквально з першої сторінки: відразу зрозуміло, що вона написана з любов'ю до людей, до їх примх, до місця проживання (у цьому випадку це Глазго). З іронією і з добротою. Дуже скоро стає зрозуміло, що це не просто милий роман з категорії «посміятися» – героїня викликає симпатію і співчуття. Співчувати є чому: дівчина явно пережила трагедію (деталі якої з'являться тільки ближче до кінця книжки) і живе абсолютно самотньою.

Автор каже, що ідея книжки спала їй на думку після того, як вона прочитала в пресі реальну історію жінки, яка поверталася додому з роботи і з вечора п'ятниці до ранку понеділка мовчала. Просто тому, що їй не було кому і слова сказати. Про Гейл Ганімен відомо не так багато: вона вивчала французьку філологію в університеті Глазго, потім французьку поезію в Оксфорді, а потім працювала в університеті Глазго. Письменницею вона стала після того, як пройшла курс художньої прози. І миттєво стала знаменитою. Захоплені рецензії, літературна премія Коста, мільйонні тиражі – все це тепер належить Гейл, яка працює над наступним романом.

У книзі є кілька дуже симпатичних, типово англійських алюзій: у головної героїні – шрам на обличчі (привіт, Гаррі Поттер), а серед її колишніх опікунів – сім'я Рід (привіт, Джен Ейр). Сама героїня любить Шарлотту Бронте, та й обороти використовує приблизно ті ж, що і у свій час велика письменниця.

Минуло вже кілька днів з тих пір, як я закрила останню сторінку. Але до сих пір зберігаю книжку в телефоні – і подумки не можу розлучитися з героїнею. Драма, щасливі перетворення, зворушливі моменти, болісні відносини, дружба, доброта і ще багато всього. Всім, хто втомився від навколишнього театру абсурду, – читати обов'язково. А я подумала, що буду дбайливіше ставитися до примх своїх ексцентричних знайомих. Такі люди – особливо беззахисні.

книги ·

Ще в розділі Книги

Популярне