Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Чому ми горимо: 4 зрозумілі фільми про зміни клімату

25 січня 2020

Новина про глобальне потепління тримається на перших шпальтах світових ЗМІ. І якщо ми не звертаємо уваги на теплу українську зиму з плюсовою температурою і дощем, то ігнорувати охоплену вогнем Австралію – значно складніше. Vogue.ua зібрав фільми про зміни клімату, в яких доступно розповідають, що відбувається з планетою (і чи можна все виправити). 

Chasing Ice, 2012

"У гонитві за льодом" – це історія фотографа Джеймса Балога, який вирушив у спеціальну місію Арктикою разом з групою молодих фотографів, щоб зібрати неспростовні докази змін на планеті. Під час експедиції The Extreme Ice Survey (з англ. "Екстремальний льодовий огляд"), Балог з командою замислили викрити те, як ситуація з льодовиками змінюється з року в рік. Незважаючи на проблеми з технікою, яка не була готовою до мінусової температури, команді вдалося зібрати time-lapse знімки, які є наочним доказом глобального потепління.

“До потопу” (Before the Flood, 2016)

Документальний фільм від двох володарів "Оскара": режисера Фішера Стівенса і актора, екоактивіста і посланця ООН, Леонардо ді Капріо. У фільмі представлена розповідь про те, з якими труднощами зіткнувся світ в зв'язку зі змінами клімату. Крім зрозумілого пояснення причин глобального потепління, запропоновані варіанти дій, щоб запобігти катастрофічним порушенням життя на нашій планеті. В основу фільму закладена мандрівка Леонардо ді Капріо різними частинами Землі, під час якої актор досліджує наслідки глобального потепління. Ді Капріо ділиться побаченим і акцентує увагу на запереченні змін клімату серед корпоративних лобістів і політиків США.

“Революція” (Revolution, 2012)

Дія "Революції" починається з занурення режисера фільму Роба Стюарта і його асистента в воду до акул – таким чином режисер звертає увагу на те, що реальна небезпека полягає зовсім не в мешканцях глибин. Режисер починає пригоду 15 країнами тривалістю в чотири роки, аби показати одну істину – життя на Землі досягло еволюції такого рівня, що тепер необхідна революція для збереження життя. Протягом фільму глядач стикається віч-на-віч з дикою природою – від коралових рифів у Новій Гвінеї до тропічних лісів Мадагаскару. Роб Стюарт пояснює, як у нашому світі все взаємопов'язано.

“Шість градусів можуть змінити світ” (Six Degrees Could Change the World, 2007)

Натхненний книжкою Марка Лінаса "Шість градусів", документальний фільм від National Geographic висвітлює проблему глобального потепління з погляду науки. У фільмі йдеться про наукові відкриття в царині зміни клімату. Хоч фільм випустили 2007 року, на нього варто звернути увагу: пояснення того, як на стан навколишнього світу впливає кожен градус підвищення температури, – актуальне як ніколи.

кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне