RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Новорічні фільми для скептиків

25 грудня 2021

Як завжди в новорічні свята, світ розділився на безтурботних щасливчиків, які прикрашають ялинку, і на бурчунів, які прикрашають ялинку неохоче. Редактор, який пише цей текст, відносить себе до другої групи людей і саме тому пропонує вам переглянути новорічну добірку фільмів для скептиків.

Кадр із фільму "Поганий Санта"
"Дуже Мюрреївське Різдво"

Ми почнемо з Білла Мюррея та його різдва, яке одразу налаштує вас на скептичний лад, бо немає більшого циніка в кіноіндустрії, ніж старий Білл. У фільмі, знятому Софією Коппола, для Мюррея все йде не так: різдвяне шоу, ведучим якого має бути актор, може зірватися через снігопад у Нью-Йорку. Якщо уявити, що Білл — це ви, а його негаразди з шоу — насправді ваша метушня перед святами, то ласкаво просимо проводити паралелі й млосно міркувати про тлінність буття, стоячи біля вікна в безглуздому обручі з оленячими рогами.

"Ласкаво просимо, або Сусідам вхід заборонено"

Ми любимо цей фільм за неповторну гру Дені Де Віто і його дивне бажання підсвітити будинок яскравіше за всіх в околиці. Хіба це не схоже на нас, коли ми намагаємося захопити святковим образом гостей на корпоративі. Кожен із нас, власне, трохи Дені Де Віто. Впевнені, вам сподобається цей фільм, тому що він здатний розсмішити навіть найбільших скептиків, ну або ще раз нагадати, що новорічні свята про світло всередині, а не зовні.

"Це, блін, різдвяне диво"

Робін Вільямс у ролі батька сімейства, який скептично ставиться до всього, — хіба це не диво? По-перше, йому дозволяє вік, по-друге, світогляд — і нам це імпонує. Якщо говорити начистоту, новорічні свята — це приголомшливий час, щоб «розкопати» непропрацьовані дитячі травми: що може бути кращим, ніж обговорення давніх образ за святковим столом — лише пасивна агресія та переїдання. Приємного перегляду!

"Пережити Різдво"

Багатий бізнесмен Дрю Летам, якого грає Бен Аффлек, хоче купити собі різдвяний настрій і сім'ю. Зізнаємося чесно, нас теж відвідували подібні думки, і якщо опиратися здоровому глузду і не розуміти утопічності цієї витівки, то чому б і ні. Іноді новорічний настрій хочеться замовити в інтернеті зі знижкою, а не шукати в собі залишки радості. Ну ви зрозуміли.

"Поганий Санта"

Біллі Боб Торнтон у ролі поганого Санти, мабуть, улюблений герой для скептично налаштованої більшості. Важливо знати, що виконавчими продюсерами новорічного шедевра стали брати Коени. Сюжет такий: переодягнений Сантою алкоголік і злодій намагається з останніх сил не втратити віри у людство. В цьому нелегкому екзистенційному поневірянні йому допомагає маленький хлопчик Терман Мерман, чиї справи, як не дивно, ще гірші. Поганий Санта стає фактично батьком для хлопця, вчить його, як потрібно боротися за власне щастя, і мимоволі сам відкриває для себе кілька сакральних істин. 

"Різдво на півдні"

На десерт ми залишили італійський фільм про старі добрі релігійні розбіжності. Звісно ж, ця робота Луки Міньєро про доброту і єдність вчить поважати людей будь-яких конфесій, але подекуди зустрічається надзвичайно чорна сатира. Сюжет до щему цікавий: на острові, віддаленому від материка, серед місцевих жителів немає жодного немовляти на роль Ісуса в різдвяній постановці. Єдиний вихід — позичити дитину у туніської діаспори, що сповідує іслам. Невже ви вчинили б інакше? Не думаємо. Якщо ви скептик, який любить під час свят поміркувати на тему релігії, цей фільм точно для вас.

Новый Год ·

Ще в розділі Кіно

Популярне