Що потрібно знати про українського актора Робі Фельдмана, що зіграв у серіалі "Вбиваючи Єву"
Актор Роб Фельдман зіграв брата головної героїні Вілланель у третьому сезоні серіалу "Вбиваючи Єву". За плечима в Роба — 10-річна кар’єра й спектаклі в найкращих київських театрах. Vogue.ua розпитав молодого актора, як він пройшов кастинг в один з найпопулярніших серіалів BBC, чи є в нього агент і як розвивається його кар’єра після знімання у "Вбиваючи Єву".
"Вбиваючи Єву" — блискучий трилер BBC America про ексцентричну найману вбивцю Вілланель і працівницю МІ-6 Єву Поластрі, які одержимі одна одною. Місяць тому стартував довгоочікуваний третій сезон: п’ята його серія присвячена Вілланель і її поверненню в рідні місця (у минулому житті дівчину звали Оксана й вона жила в Росії). Для всього серіалу це найважливіший епізод: холоднокровна вбивця Вілланель повертається у свій будинок, ми бачимо її непрості стосунки з матір’ю, і це дає нам можливість зрозуміти, чому героїня саме така. У серіалі містечко називається Грізмет: там на Вілланель чекає її матір (ізраїльська актриса Євгенія Додіна), брат Петро (його грає Роб Фельдман, і про нього, до речі, вже написав Variety) та інші родичі. Вілланель приїжджає додому, щоб розібратися зі своїм минулим — і покінчити з ним.
У Роба Фельдмана в цій серії одна з ключових ролей: він брат Вілланель, до якого, здається, героїня має теплі почуття (якщо такі взагалі може відчувати вбивця). Вони багато говорять про своє минуле. Візуально Джоді Комер, яка грає Вілланель, і Роб Фельдман дійсно схожі. Дуже гармонійна гра Роба: його герой у деяких сценах відсторонений і водночас не менш дивний, ніж його божевільна сестра.
"У нас було два знімальні блоки — один у Румунії, другий в Англії, по кілька тижнів кожен, — розповідає Роб в інтерв’ю vogue.ua. — Найдраматичнішим, як не дивно, для мене виявився процес отримання британської візи, оскільки часу ми зовсім не мали. Кілька разів звучала фраза "вибач, але ми не встигнемо з документами, тому доведеться шукати заміну". А під час підготовки, самого знімання й аж до виходу серії мене постійно мучили сумніви з приводу своєї частини роботи. Як в тому інтернет-мемі: "Весь час запитуйте себе, а чи не дурницю я роблю?"... Адже в епізоді йдеться про втрату й повернення найближчих, і тут хочеться бути максимально точним і чесним".
Робу Фельдману 28 років, з них він десять у професії. Виріс у Дніпрі, вступав до Київського університету театру, кіно й телебачення імені Івана Карпенка-Карого, але не вийшло. Пізніше поїхав вчитися до Великої Британії, у 2013 році закінчив магістратуру в акторській школі Drama Centre London, що входить до всесвітньо відомого коледжу Central Saint Martins. Роб каже, що школа навчила його декількох важливих речей: радіти успіху колег і не зациклюватися на невдачах.
"У Лондоні ми мали кілька занять, присвячених телеіндустрії, — розповідає Роб про навчання. — Якось прийшов кастинг-директор, який дав першу роль Тому Гарді. Він подивився на мого одногрупника Хейміша і сказав: "Мені здається, ти ідеально підійдеш на роль в одному із серіалів, над яким я якраз працюю". Після заняття вони поспілкувалися, Хейміш отримав кілька сцен для проб. Ідеально підготувався — він міг грати ці сцени в будь-який момент і в будь-якому стані. Це була одна з головних ролей в американському серіалі, яка б зробила його щонайменше мільйонером. Ми вже навіть почали планувати, як витратимо частину його грошей на постанову спектаклю в Епідаврі. Унаслідок на самих пробах був не цей кастинг-директор, а його асистент, який надіслав записи в Штати, тож невідомо, бачив їх хтось за океаном чи ні. Ось так гинуть задуми з розмахом, що спершу обіцяли неабиякий успіх..."
Роб прожив у Лондоні кілька років і за цей час встиг взяти участь у певних проєктах, жоден з яких, як каже він сам, "не злетів". "Здебільшого це були незалежні постанови. Я б виділив спектакль Macbeth. Це був задум нашої одногрупниці Зої Бернетт. Вона взяла величезний кредит, щоб поставити спектакль. Ми отримали гарні відгуки, але всі гроші повернути так і не вдалося. Після цього в Зої було багато проєктів, тепер вона ставить спектаклі вже як самостійна режисерка. Але взяти той кредит було справжнім подвигом: вона хотіла зіграти леді Макбет — взяла позику в банку й поставила спектакль!"
Закінчивши магістратуру в Лондоні, Роб повернувся в Україну — і справи тут у нього йдуть прекрасно. Молодий актор знявся в популярних серіалах "Спадкоємці" й "Нюхач", французькому фільмі "Останній крок" (Cold blood legacy) із Жаном Рено й Томом Гоппером. Але набагато цікавіше говорити про його театральні ролі: Роб працює з найпрогресивнішими українськими трупами. Так, у Дикому театрі, що славиться сміливими, проблемними постановами, Роб грає відразу в кількох виставах. Серед них і "Том на фермі" за п’єсою Мішеля Бушара, яку у 2013 році екранізував Ксав’є Долан, — щемлива, відверта історія про хлопця Тома (його грає Роб), який приїздить на похорон своєї коханої людини Гійома в його рідне село й зустрічається з родиною хлопця, що, як виявилося, зовсім не знала Гійома... Серед інших робіт Роба — вистава-концерт Joy Division про творчість культової британської трупи; постанова Tychyna, Zhadan & the Dogs нью-йоркської трупи Yara Arts Group спільно з групою Сергія Жадана; гучний спектакль "Король Убю" київського театру "Мізантроп" — абсурдистська, гротескна історія драматурга Альфреда Жаррі про польського дворянина, який став королем-диктатором. У Роба прекрасний смак у драматургії, він вибирає непрості роботи — і зізнається, що хоче грати більше класики, наприклад, Шекспіра.
Як український актор потрапив на кастинг у популярний серіал BBC America? За словами Роба, все просто й складно водночас. По-перше, перебуваючи торік з гастролями в Единбурзі з виставою "Король Убю", він запросив туди кількох знайомих продюсерів і кастинг-директорів, щоб вони побачили його в роботі. По-друге, постійно розсилав своє резюме в акторські агентства в Британії. "Так мій електронний лист з портфоліо опинився в потрібному місці в потрібний час. Було багато невдач, звісно, але в підсумку одна відповідь від знаменитої кастинг-директорки Сьюзанн Кроулі — і ти вже не пам’ятаєш про ті кілька тисяч листів без відповіді. Наступним етапом було записування самостійних проб для "Вбиваючи Єву". Із цим мені допомогли актори Катаріна Шенфельд і Діма Оцупок. Не знаю, що саме ми зробили правильно, але це спрацювало — і мене обрали на роль".
На запитання про те, які вимоги були до його персонажа в режисера "Вбиваючи Єву", Роб відповідає з гумором: бути схожим на Джоді Комер, вболівати за футбольний клуб "Евертон", любити музику сера Елтона Джона. "Про перше подбали мої батьки, друге довелося грати, а от третє є в усіх нас. До речі, серу Елтону серія сподобалася. Ну а якщо вже зовсім серйозно, то "розвивати" російський акцент (актори в нашій родині всі з різних країн) нам допомагала Баджо Салам, яка працювала над таким проєктом, як "Гра престолів".
Чи прокинувся Роб Фельдман знаменитим після виходу п’ятої серії третього сезону "Вбиваючи Єву"? Радше так, ніж ні. "Відчуваю величезний потік позитиву з усього світу. Я радий, що історія родини Вілланель дійсно тримала глядачів на гачку. Тепер хочеться спрямувати цю енергію в правильне річище. У нас величезна кількість талановитих акторів. Якщо я почну перераховувати їхні імена, нам інтерв’ю забракне. Те, що українські актори зніматимуться в подібних проєктах, — це питання часу. Я сподіваюся, що мій приклад успішної роботи з Killing Eve пришвидшить цей процес і дасть нам ще більше впевненості в тому, що все можливо!"
"Зараз я живу в Києві, кар’єру планую будувати, не прив’язуючись до локації. Буквально тиждень тому в мене з’явився перший агент у Лондоні, тому намагатимемося розширювати горизонти", — розповідає актор. Попри карантин, Роб і далі активно працює над новими ролями. З режисером з Ізраїлю Тимофієм Міркіним нині репетирує виставу "Соло на іржавій гойдалці", яку поставлять цього літа. А 31 травня зіграє в zoom-виставі "Борщі" за п’єсою Вести Гунченко "Весілля обов’язкове" — побачити його можна на фейсбук-сторінці Дикого театру. Доєднуйтеся до перегляду!