Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

7 наснажливих фільмів про надію, які варто подивитися зараз

03 серпня 2020

Якщо події 2020 року — від коронавірусної кризи до відродження протестів Black Lives Matter і кліматичної надзвичайної ситуації, яка триває, — хоч щось довели, так це те, що надію можна знайти навіть у найпохмуріші часи. Оскільки люди в усьому світі об’єднуються, щоб збудувати краще майбутнє, vogue.ua вибрав сім фільмів, які допоможуть відновити віру в людство.

Для дози сліпого оптимізму — «Безтурботна», 2008
Саллі Гокінс і Алексіс Зегерман у фільмі «Безтурботна», 2008

У центрі сюжету комедії Майка Лі «Безтурботна» героїня Саллі Гокінс — дратівливо позитивна вчителька. Історія оповідає про її життя в Лондоні. Навіть стикаючись з особистими й професійними кризами, вона ніколи не перестає ділитися радістю й добрими емоціями.

Для того щоб дивитися на життя з дитячим зачудованням — «Звірі дикого Півдня», 2012
Куавенжане Уоллис в фильме «Звери дикого Юга», 2012Куавенжане Волліс у фільмі «Звірі дикого Півдня», 2012

Соціальні коментарі й магічний реалізм стикаються в ніжній байці Бена Зайтліна про шестирічну дівчинку Гашпаппі, що живе в громаді Луїзіани з батьком. Попри те, що їм вдається скрашувати життя святами й веселощами, воно від цього не стає набагато ліпшим. Тому, головна мета батька — навчити свою дочку виживати в цьому світі.

Щоб зрозуміти, що все рано чи пізно стає кращим — «Отроцтво», 2014
Кадр из фильма «Отрочество», 2014Кадр із фільму «Отроцтво», 2014

Епопея повноліття Річарда Лінклейтера, яку знімали 11 років, простежує життя хлопчика Мейсона від дитинства до вступу в коледж, висвітлюючи проблеми дорослішання, першого кохання та спілкування з матір’ю. Він мужніє, знаходить свої пристрасті й стає людиною, якою завжди хотів бути.

У пошуках справедливості в несправедливому світі — «Капернаум», 2018
Зейн Аль Раффеа и Надин Лабаки в фильме «Капернаум», 2018Зейн Аль Раффеа і Надін Лабакі у фільмі «Капернаум», 2018

У зворушливій мелодрамі Надін Лабакі хлопчик з нетрів Бейрута тікає з дому й знаходить притулок у новій сім’ї. Згодом він позивається з батьками за зневажання й забезпечує документацію, що, як він сподівається, дасть йому змогу назавжди забути про бідність.

Для нагадування про стійкість людського духу — «Не залишай слідів», 2018
Томасин Маккензи и Бен Фостер в фильме «Не оставляй следов», 2018Томасін Маккензі й Бен Фостер у фільмі «Не залишай слідів», 2018

Бен Фостер і Томасін Маккензі грають батька й доньку, що блукають лісом у гостросюжетній сазі про виживання Дебри Граник. Він прагне жити без будь-яких зв’язків і в ізоляції, тоді як вона мріє пустити коріння — і в кінцевому підсумку робить це, приєднуючись до спільноти, яке невтомно працює, щоб допомагати іншим.

Для усвідомлення того, що ви можете кинути виклик шансам — «Прощання», 2019
Аквафина в фильме «Прощание», 2019Аквафіна у фільмі «Прощання», 2019

Зворушлива комедія Лулу Ван оповідає про письменницю, яка відвідує свою бабусю в Китаї після того, як дізнається, що їй залишилося жити всього кілька місяців. Члени сім’ї вирішили приховати від хворої сумні новини, і натомість — влаштувати велике свято, під час якого всі зможуть попрощатися з родичкою, що помирає.

Про збереження надії під час кризи — «Ніколи, зрідка, іноді, завжди», 2020
Сидни Фланиган в фильме «Никогда, редко, иногда, всегда», 2020Сідні Фланіган у фільмі «Ніколи, зрідка, іноді, завжди», 2020

Розповідь про дівчину-підлітка на ім’я Отем, яка їде до Нью-Йорка, щоб зробити аборт, — історія про тихий героїзм. Дівчинці доводиться долати різні негаразди — амбівалентність вдома, знущання в школі, злісних людей у місті — і шукати розради далі, навіть коли все здається безнадійним.

кино · VogueHope ·

Ще в розділі CINEMA

Популярне