5 найкращих фільмів про Париж

27 вересня 2018

Напередодні паризького Тижня моди Vogue.ua згадує найкрасивіші фільми, дія яких відбувається на паризьких вулицях.

"Забавна мордочка", 1957

Будні глянцевого журнала епохи 1950-х чарівно показані у фільмі "Забавна мордочка". Одрі Хепберн грає головного редактора американського жіночого журнала, котрий вирушає до Парижа на пошуки героїні для обкладинки, плануючи влаштувати там зйомку. Але працювати в місті кохання виявляється складно... В 1957 році фільм отримав чотири номінації на "Оскар", а Одрі Хепберн, котра співала BonjourParis! у бежевому тренчі на фоні Сени змусила закохатися в Париж не один мільйон глядачів по всьому світу.

"Коханці з Нового мосту", 1990

Пон-Неф, найстаріший з мостів Парижа, символ міста, став фоном для подій фільму "Коханці з Нового мосту" Лео Каракса. Головні ролі в стрічці зіграли актори, яких теж цілком законно можна назвати символом Парижа - Жюльєт Бінош й Дені Лаван. Це один з найдорожчих фільмів в історії Франції, а знімали його, до речі, не тільки в Парижі, але й в Провансі, де були відтворені околиці мосту Пон-Неф.

"На останньому подиху"

"На последнем дыхании"

"На останньому подиху" - дебютний фільм Жана-Люка Годара, одного з найзнаменитіших французьких режисерів. Тут є все, щоби закохатися в Париж: трохи нуара, розкішний Жан-Поль Бельмондо в ролі чарівного лиходія, впізнавані локації. І, звичайно, той самий поцілунок Бельмондо й героїні Джин Сіберг, що грає його кохану, на тлі кіоску з журналом Vogue.

"Париж, я люблю тебе"

Фільм, який цілком може стати вашим гідом по Парижу. У ньому 18 короткометражок, кожна присвячена окремому паризькому округу: від богемного кварталу Маре до Латинського кварталу неподалік від Сорбонни, який прийнято вважати студентським. Всі 18 міні-фільмів - про кохання, звичайно.

"Мрійники"

Париж, травень 1968 року, студентські протести. На тлі цього Бертолуччі малює картину однієї окремо взятої сексуальної революції, яка відбувається в паризькій квартирі богемних Ізабель і Тео (Єва Грін й Луї Гаррель). Фільм буквально пронизаний сексом, парижеманією та синефілією.

Читайте також:

Плани на осінь: головні виставки сезону

Блог Ірени Карпи: що робити в Парижі у вересні

Ще в розділі Кіно

Популярне