RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 легендарних ролей Тома Генкса

09 липня 2021

Том Генкс заслужив славу одного з найбільш знакових та відомих акторів в історії кінематографу. Багато стрічок з його участю миттєво перетворюються на класику, а персонажі, яких він виконує, стають культовими героями. 9 липня акторові виповнюється 65 років, а vogue.ua згадує ті ролі, що зробили його живою легендою.
 

«Філадельфія», 1993
Том Генкс у фільмі «Філадельфія», 1993

Сюжет фільму, оснований на реальній історії, оповідає про молодого адвоката Ендрю Беккетта (Том Генкс), який подав до суду на своє колишнє місце роботи за несправедливе звільнення: нібито через його некомпетентність, але насправді через те, що він хворий на СНІД гей. Генкс у ролі Беккетта – незрівнянний. Він легко перетворюється зі збудженого, амбітного молодого юриста в нерішучого, меланхолійного і постійно розчарованого пацієнта. Складна і неоднозначна драма Джонатана Деммі стала однією з перших стрічок, що торкнулися теми гомосексуальності, гомофобії та СНІДу. А роботу Генкса оцінили гідно – він отримав свого першого «Оскара».

«Форрест Гамп», 1994
Том Генкс у фільмі «Форрест Гамп», 1994

«Run, Forest, run!» – культова фраза, яку кожен озвучував хоча б раз у житті. «Форрест Гамп» – комедійно-драматична історія Роберта Замекіса, основана на однойменному романі Вінстона Грума. Сюжет описує кілька десятиліть життя Форреста Гампа (з англ. Forest gump, тобто «лісовий бовдур»), розумово відсталого, але неймовірного добродушного парубка з Алабами, який бере участь і мимоволі впливає на деякі визначальні історичні події в Сполучених Штатах ХХ століття. 1994 року Том Генкс отримав свого другого «Оскара» за роль Форреста Гампа і таким чином увійшов в історію, як один з двох акторів, які виграли премію за «Найкращу чоловічу роль» двічі поспіль.

«Врятувати рядового Раяна», 1998
Кадр з фільму «Врятувати рядового Раяна», 1998

Тандем Стівена Спілберга та Тома Генкса – один з найкращих в індустрії, який завжди продукує вартісні кінострічки. Вперше режисер і актор зійшлися на знімальному майданчику епопеї про Другу світову війну «Врятувати рядового Раяна». Генкс зіграв капітана Джона Міллера, який повів взвод людей в окуповану Німеччину, з завданням врятувати останнього з родини живого брата. Том Генкс і його колеги по фільму демонструють жорстокість війни і панівний на ній дух дружби. «Врятувати рядового Раяна» безсумнівно є одним з найбільш несамовитих і вагомих фільмів як в історії кіно, так і в своєму жанрі.

«Зелена миля», 1999
Том Генкс і Майкл Кларк Дункан у фільмі «Зелена миля», 1999

«Зелена миля», основана на однойменному романі Стівена Кінга, розповідає історію про групу охоронців федеральної в'язниці, які зустрічають в'язня з надприродними здібностями – засудженого за зґвалтування і вбивство двох молодих дівчат Джона Коффі (Майкл Кларк Дункан). «Зелену милю» номінували на 4 премії «Оскар», 3 премії «Сатурн», ще 10 нагород і 23 номінації – мабуть, така реакція говорить сама за себе.

«Вигнанець», 2000
Том Генкс у фільмі «Вигнанець», 2000

Драматичний пригодницький фільм, що оповідає про сучасного Робінзона Крузо в обличчі Тома Генкса. Головний герой Чак Ноланд, співробітник компанії FedEх, потрапляє на безлюдний острів після того, як літак падає в південній частині Тихого океану. Він намагається вижити на острові за допомогою залишків вантажу, що був на авіалайнері. Фільм здобув критичний і комерційний успіх, який приніс творцям 429 мільйонів доларів касових зборів і номінацію Тому Генксу на 73-ій церемонії вручення премії «Оскар» у категорії «Найкраща чоловіча роль».

кино ·

Ще в розділі Кіно

Популярне