Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

5 культових фільмів з Гав'єром Бардемом

01 березня 2021

Гав'єр Бардем, безумовно, є найвідомішим іспанським актором нашого покоління завдяки його хамелеоноподібній здатності перевтілюватися у різних персонажів. Аудиторія зачарована його перетворенням кожного разу, коли він виконує роль. Результат – безліч престижних кінонагород і захоплення критиків. У день народження актора Vogue UA вибрав 5 його культових фільмів.

Гав'єр Бардем у фільмі «Старим тут не місце», 2007
«Поки не настала ніч», 2000

Основана на житті кубинського поета-гомосексуаліста Рейнальдо Аренаса, «Поки не настала ніч» – історія чутливої, але впертої людини, єдине прагнення якої – публікувати свої літературні твори, незважаючи на проблеми його так званого яскравого образу життя. Фільм розповідає про боротьбу Аренаса, коли він досяг повноліття і зрозумів, що як з художнього, так і в сексуального погляду його гнітить політичний і культурних клімат Куби 1960-1970-х років.

Бардем невпинно готувався до цього вмілого виступу «з нюансами». Насправді йому довелося вивчити англійський і кубинський діалекти. Крім того, він втратив 14 кілограмів, вирушив на Кубу і провів деякий час з партнером Арени, щоб дізнатися, як поет ходив і говорив. Це якщо не згадувати, що він всмоктував все, що написав поет. Головна роль Бардема зробила його першим іспанцем, який коли-небудь був номінований на премію «Оскар» і принесла йому світову популярність.

«Понеділки на сонці», 2002

«Цей фільм не оснований на реальній історії. Він оснований на тисячах» – офіційний слоган соціальної драми «Понеділки на сонці», що розповідає про групу друзів, яка залишається безробітною після закриття місцевої корабельні. Як можна зрозуміти з назви, вони проводять понеділки на сонці, витрачають багато часу в пошуках життєвої мети, випивають у місцевому барі, ненавидять і діляться мріями, поки їх світи руйнуються. Роль Бардема неминуче залишає гіркий смак життя і змушує задуматися про наші особисті ролі в капіталістичному суспільстві. Ця роль принесла йому 4-ю премію «Гойї» (іспанський еквівалент «Оскара»).

«Море всередині», 2004 

«Море всередині» – це драматична історія моряка Рамона Сампедро, який 30 років добивався того, щоб гідно померти. Оснований на реальних подіях, фільм досліджує найважче рішення людського життя – право на смерть. Гав'єр Бардем зіграв роль паралізованого моряка, який після всього життєвого болю, вирішує покінчити зі стражданнями. Інтенсивність горя нестерпна в кожній сцені, коли камера зосереджена на обличчі Рамона.

Незважаючи на те, що сам Бардем не виграв «Оскара», його отримала сама стрічка в категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».
 

«Старим тут не місце», 2007 

Холоднокровний і безсердечний найманий вбивця Антон Чігур не знає жалощів. Він одержимий пошуком грошей і вбиває всіх, хто перетинає його шлях ... пістолетом, призначеним для великої рогатої худоби. Кожна сцена, де з'являється Гав'єр, сповнена жаху і страху, і ці почуття залишаються ще надовго після заключних титрів. Ці мертві очі, позбавлені будь-яких емоцій, і блідий колір його шкіри говорять глядачеві, що ця нещадна істота з іншого світу. Роллю одного з найстрашніших злочинців в історії кінематографії, Гав'єр Бардем став втіленням зла в шедеврі братів Коен. Немає сенсу гадати, хто зібрав «Оскар», «Золотий глобус» і BAFTA 2007 року.
 

«Б'ютифул», 2010

У центрі цього похмурого і дуже сумного фільму – чоловік Уксбаль, в житті якого немає нічого крім розчарувань. У фільмі досліджуються безліч тем, паралельних з основною історією, таких як торгівля людьми, нелегальні іммігранти і наркотики. Кожна сцена пригнічує, і ви відчуваєте жалість до головного героя на кожному кроці, який він робить. Після новини про те, що йому діагностували смертельний рак, він шукає людину, яка подбає про його дітей, коли його не стане. Перфоманс Бардема – це нокаут. Йому вдається дослідити найглибші рівні людської істоти. Режисер фільму Алехандро Гонсалес Іньярріту, який написав цю роль спеціально під Бардема, точно не помилився – обидва отримали за свою роботу номінації на «Оскара».

кино ·

Ще в розділі CINEMA

Популярне