RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Помер художник Олександр Ройтбурд

08 серпня 2021

Сьогодні, 8 серпня, в Одесі пішов з життя Олександр Ройтбурд — художник, директор Одеського художнього музею. Інформацію підтвердили на офіційній сторінці музею у фейсбуці. Олександру Ройтбурду було 59 років.

Олександр Ройтбурд

Олександр Ройтбурд закінчив художньо-графічний факультет Одеського педагогічного інституту. Ройтбурд працював у Києві та Одесі, був не лише одним із найвидатніших художників України, відомим далеко за межами країни, а й талановитим культурним менеджером. Ройтбурд працював директором галереї Марата Гельмана в Києві, головою правління Центру сучасного мистецтва Сороса.

Автопортрет Олександра Ройтбурда, проєкт «Вправи на розкутість» у Щербенко Арт Центрі

Його роботи знаходяться в колекціях нью-йоркського музею MoMa, Третьяковській галереї, PinchukArtCentre, Національному художньому музеї.

“Єврейське весілля», диптих, 2021. Одна з останніх робіт Олександра Ройтбурда

У 2018 році Олександр став директором Одеського художнього музею. Місцева влада намагалася розірвати контракт з художником, але громадськість в Одесі і Києві стала на захист художника. За три роки «біля керма» музею Ройтбурд створив клуб меценатів Одеського художнього музею, залучив для музею інвестиції, в приміщеннях музею провели ремонтні роботи. За ці роки з ініціативи Олександра Ройтбурда в музеї відбулося кілька важливих виставок — серед них проєкт «Суворі і стильні», присвячений мистецтву 1960-х, а також виставки сучасних українських художників — Михайла Реви, Влади Ралко, Маші Куликовської, Юрія Сивирина.

Ще в розділі Арт

Популярне