RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Троянда пустелі: що потрібно знати про Національний музей Катару

29 березня 2019

На набережній Корніш у Досі розцвіла «троянда пустелі» площею понад 40 000 квадратних метрів – Національний музей Катару.
 

Фото: Національний музей Катару

Найдивовижнішу будівлю десятиліття відкрили під патронажем шейха Таміма бен Гамада бен Галіфи Аль Тані. Її архітектор – лауреат Прітцкерівської премії Жан Нувель, який також є автором Лувру Абу-Дабі. Будівля катарського музею є лабіринтом вигнутих дисків і дивовижних арок, натхнених кристалами «троянди пісків», які утворюються в катарській пустелі. ЇЇ вартість – майже півмільйона доларів.

«Так звана «троянда пісків» є символом регіону. Це свого роду архітектура, створена часом і самою пустелею», – пояснив Жан Нувель на відкритті музею. «Ніхто не знає, який вигляд має троянда зсередини, і ми створили типологію перетинів, яка змушує запитати себе, що ж розміщене всередині неї?».

Фото: Національний музей Катару

Звивиста півторакілометрова галерея музею – це подорож по різних періодах історії Катару. У відвідувачів є можливість ознайомитися з архітектурою, музикою, поезією, археологією і живописом.

Умовно Національний музей розділений на три частини: «Початок», «Життя в Катарі» і «Сучасна історія Катару». Збір експонатів почався більше десяти років тому. Менеджмент музею зустрічався з громадськістю. На цих зустрічах запрошені катарці ділилися історіями і матеріалами, а також розповідали, що на їхню думку, було б цікаво побачити і почути в національному музеї.

Національний музей Катару

Музей загальною площею понад 40 000 квадратних метрів займає центральне місце у відреставрованому історичному палаці шейха Абдалли ібн Джасіма Аль Тані, сина засновника сучасного Катару. Постійний маршрут по галереї завершується в палаці шейха. Також у галереях є шість освітніх майданчиків, де відбуватимуться семінари та уроки з художньої освіти.
 

Палац шейха Абдалли ібн Джасіма Аль Тані. Фото: Національний музей Катару

музей ·

Ще в розділі Арт

Популярне