RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

Рейтинг найвпливовіших персонажів у світі мистецтва очолив NFT

06 грудня 2021

Журнал Art Review опублікував щорічний рейтинг найвпливовіших людей в артсвіті. Цього року результати рейтингу дивують: перше місце посів не художник, а NFT (невзаємозамінний токен). «NFT перевернув артринок, об’єднавши сучасне мистецтво й міленіальну культуру мемів», — пише Art Review у супровідному тексті.

«Nyan Cat» — інтернет-мем 2011 року, який цього року продали на аукціоні за пів мільйона доларів

Цього року світ пережив справжній бум на предмети цифрового мистецтва. У березні художник Майк Вінкельманн, відомий під псевдонімом Beeple, продав свій токен Everydays: The First 5000 Days на аукціоні Christie's за $69,3 млн, і став одним з найдорожчих нинішніх художників, твори яких продавали на аукціоні. Цифрове зображення художника складається з п’яти тисяч робіт, з’єднаних в одне масштабне полотно; їх він створював 13 років, з 2007 року. Цікавий факт: за фінальними хвилинами онлайн-торгів стежили 22 млн осіб.

Токен Everydays: The First 5000 Days. Колаж. 2021

На запитання про те, що ж таке NFT, найпростіше відповісти так: це цифрове мистецтво — зображення, gif-анімація, відео, комп’ютерні ігри, програми віртуальної й доповненої реальності. Кожен з витворів має автора й тираж. Для передачі NFT (тобто купівлі й продажу) у продавця й покупця має бути цифровий гаманець, який приймає токени, випущені на основі тієї чи іншої криптовалюти (найпопулярніша — Ethereum).

Також до першої десятки рейтингу Art Review увійшли художник Тістер Гейтс, роботи якого кілька років тому показували в київському Pinchuk Art Centre, німецька перформансистка Анне Імгоф, мультимедіахудожниця з Китаю Цао Фей. Замикає список найвпливовіших людей у світі мистецтва Марк Цукерберг.

искусство ·

Ще в розділі Арт

Популярне