RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

10 шедеврів великого художника Яна Вермеєра

12 листопада 2021

Яна Вермеєра справедливо вважають одним з найвидатніших художників золотої доби голландського живопису. Його картини зображують не величні сцени, а моменти повсякдення представників середнього класу. Нині полотна можуть здаватися нам чужими, але насправді вони підносять завісу над життям звичайних людей 400 років тому.

Предполагаемый автопортрет Яна ВермеераІмовірний автопортрет Яна Вермеєра

Вермеєр зацікавлено вивчав повсякдення своєї історичної епохи, часто малював сцени із сімейного життя. Його прозвали «Майстром світла» за те, що він прекрасно малював, як природне світло танцювало на шкірі, тканинах та інших об’єктах. Також Вермеєр неймовірно талановито передавав близькість, створюючи відчуття особистого контакту з героями його картин. Найяскравіше свідчення цього — полотно «Дама пише». На ній зображена жінка, яка дивиться з-за свого столу так, ніби її заняття на мить перервали. Цей погляд залишає межі картинної площини й безпосередньо зустрічається з поглядом глядача.

Вермеєр був порівняно успішним художником за життя, але сьогодні йому офіційно приписують тільки 34 картини. Деякі з них згадуємо в нашій добірці.

«Дівчина з перловою сережкою»
1 / 10«Дівчина з перловою сережкою»
«Мережниця»
2 / 10«Мережниця»
«Концерт»
3 / 10«Концерт»
«Краєвид Делфта»
4 / 10«Краєвид Делфта»
«Офіцер і смішлива дівчина»
5 / 10«Офіцер і смішлива дівчина»
«Любовний лист»
6 / 10«Любовний лист»
«Келих вина»
7 / 10«Келих вина»
«Дама пише»
8 / 10«Дама пише»
«Алегорія живопису»
9 / 10«Алегорія живопису»
«Молочниця»
10 / 10«Молочниця»

искусство · предметы искусства ·

Ще в розділі Арт

Популярне