RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

10 шедеврів Вінсента Ван Гога

30 березня 2020

30 березня народився один з найвідоміших художників — Вінсент Ван Гог. З нагоди дня народження генія згадуємо його найвідоміші роботи.

Вінсент Ван Гог, здебільшого самоучка й недооцінений за життя художник, створив понад 900 картин і 1100 робіт на папері за десять років кар’єри. Сьогодні його полотна — шедеври світового живопису, які входять у список найдорожчих картин світу. Символічно, що популярності вони набули тільки після смерті художника.

Ранні роботи Ван Гога створені під впливом Жана-Франсуа Мілле і художників Барбізонської школи — це суворі портрети голландських селян і гнітючі сільські пейзажі. 1886 року він переїхав до Парижу, де імпресіонізм і неоімпресіонізм дуже вплинули на нього. Його палітра стала світлішою, він експериментував з коротшими мазками й додатковими кольорами. Картини, які Ван Гог писав у Парижі, уособлюють сміливий постімпресіоністьский стиль. Емоційно нестабільний, повний сумнівів, Ван Гог, у якого не було замовлень і засобів для існування, після спроб облаштуватися в Парижі переїхав до притулку на півдні Франції, де писав пейзажі, портрети, інтер’єри та натюрморти.

"Спальня в Арлі", 1888, Музей Ван Гога, Амстердам, Нідерланди
"Нічна тераса кафе", 1888, Музей Креллер-Мюллер, Оттерло, Нідерланди
"Зоряна ніч", 1889, Музей сучасного мистецтва, Нью-Йорк
"Соняшники", 1888, Лондонська національна галерея, Лондон, Великобританія
"Квітучі гілки мигдалю", 1890, Музей Вінсента Ван Гога, Амстердам, Нідерланди
"Автопортрет", 1889, Музей д'Орсе, Париж, Франція
"Іриси", 1889, Музей Гетті, Лос-Анджелес, США
"Зоряна ніч над Роною", 1888, Музей д'Орсе, Париж, Франція
"Їдці картоплі", 1885, Музей Вінсента Ван Гога, Амстердам, Нідерланди
"Портрет доктора Гаше", 1890, приватна колекція

Париж · искусство · предметы искусства ·

Ще в розділі Арт

Популярне