RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

10 шедеврів Фріди Кало

06 липня 2020

Вважають, що я сюрреаліст. Але я ніколи не малювала сни. Я малювала мою реальність.

Фріда Кало

6 липня 1907 року в передмісті Мехіко народилася Фріда Кало, якій, усупереч багатьом трагічним подіям у її житті, судилося стати великою художницею XX століття. Фріда виросла в Мехіко, на вулиці Лондрес, у гарному будинку, який пофарбував у блакитний колір її батько, фотограф Гільєрмо Кало.

Фріда Кало у власному саду

Оселя була з розкішним садом з рідкісними тропічними рослинами, у домі любили й завжди тримали багато тварин, Фріда росла життєрадісною й щасливою. У шість років дівчинка перехворіла на поліомієліт, після чого назавжди залишилася кульгавою. У вісімнадцять років життя підкинуло ще одне випробування — у трамвай, у якому їхала Фріда, врізався автобус, і металевий поручень пронизав дівчину наскрізь. Після цієї аварії Фріда тривалий час була прикута до ліжка, але саме ця подія визначила її життя — Фріда стала художницею, намалювавши свої найзнаменитіші роботи або лежачи в ліжку, або сидячи в інвалідному кріслі.

Фріда Кало у 1926 році

Найуспішніший період у творчості художниці — 1940-ві роки. У 1939 році одну з її робіт купив Лувр; у 1940-х вона брала участь у декількох великих міжнародних виставках. Водночас Фріда створила серію своїх знаменитих автопортретів, з якими увійшла в історію. «Я пишу себе, бо багато часу проводжу на самоті, а тому саме я та тема, яку знаю найкраще», — говорила художниця. Фріда Кало дуже любила мексиканську культуру, колекціонувала національні костюми, а найцікавіші предмети її колекції, зокрема й художні фарби, книги й косметику, можна побачити в будинку-музеї художниці. Поки ж поїхати в Мехіко через карантин не так просто, пропонуємо хоча б віртуально розглянути 10 шедеврів, які створила велика художниця.

Фрида Кало картины фото
Фрида Кало картины фото
Фрида Кало картины фото
Фрида Кало картины фото
Фрида Кало картины фото
Фрида Кало картины фото
Фрида Кало картины фото
Фрида Кало картины фото
Фрида Кало картины фото
Фрида Кало картины фото

искусство ·

Ще в розділі Арт

Популярне