Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

10 шедеврів Енді Воргола

06 серпня 2022

У день народження легендарного представника попарту згадуємо 10 найвідоміших робіт Енді Воргола.

Його подругами були Грейс Джонс, Б’янка Джаггер і Діана фон Фюрстенберг, а героями його картин — Мерілін Монро, Елізабет Тейлор і Арнольд Шварцнеггер. Енді Воргол — не тільки один з найвідоміших художників другої половини XX століття; дизайнер, видавець, продюсер і режисер водночас, але й, по суті, людина-бренд, що залишив після себе величезну й дуже дорогу спадщину. Воргол народився в Штатах у сім’ї емігрантів-русинів зі Словаччини, завжди хотів бути митцем, а свою кар’єру почав у 1949 році як штатний ілюстратор американського журналу Vogue. Воргол створював дизайн банок Coca-cola, ніколи не соромився комерційних проєктів і вмів заробляти гроші.

Энди Уорхол с собакойЕнді Воргол

 «Чому всі думають, що художники особливі? Ця робота така ж, як і будь-яка інша», — знаменита фраза Воргола демонструє його прагматичне ставлення до себе й професії. Крім того, він один з тих, хто зумів комерціалізувати сучасне мистецтво, і почав використовувати трафарет для картин. Воргол легітимізував тиражне мистецтво: у 1963 році він придбав будинок на Мангеттені, назвав його «Фабрикою», обладнав верстатами й почав друкувати там копії своїх робіт, доводячи кількість до сотні за день. Тиражність принесла йому славу й мільйони: сьогодні Воргол один з найдорожчих художників XX століття, а його великоформатні роботи забирають з аукціону за 60—80 мільйонів доларів. Там же, на «Фабриці», Воргол влаштовував вечірки, що гриміли на весь Нью-Йорк, а побувати там мріяв увесь бомонд (почитайте про цей час у книзі Патті Сміт «Просто діти»).

"Банка с супом Кэмпбелл", 1968
"Диптих Мэрилин", 1962
"Без названия", из серии "Мэрилин Монро", 1967
Восемь Элвисов», 1963
«Зеленые бутылки Кока-Колы,1962»
Reigning Queens, 1985
"Мао", 1973
"Банан" (обложка альбома группы Velvet Underground), 1967
"200 долларовых банкнот", 1962
"Автопортрет", 1986

искусство ·

Ще в розділі ART

Популярне