RU UA

Журнал VOGUE

Підписатися
Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь, що ознайомились з оновленою політикою конфіденційності і погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Погоджуюсь

10 шедеврів художника Олександра Ройтбурда

09 серпня 2021

8 серпня пішов з життя Олександр Ройтбурд — художник, директор Одеського художнього музею, одна з найважливіших постатей у сучасному українському мистецтві.

Олександр Ройтбурд — легендарна особистість для української культури. Видатний художник, один із засновників українського постмодернізму й представник південної школи живопису, Ройтбурд представляв Україну на бієнале у Венеції, а його роботи зберігаються в нью-йоркському МоМА, Третьяковській галереї, Національному художньому музеї та в приватних колекціях у всьому світі. Він також був директором галереї Марата Гельмана в Києві, головою правління Центру сучасного мистецтва Сороса, а останні роки буквально жив Одеським художнім музеєм, який очолив у 2019 році. Олександр Ройтбурд опікувався модернізацією музею: за цей час в ОХМ з’явився клуб меценатів, у приміщеннях музею вперше за довгі роки зробили ремонт, а виставкові простори музею стали доступні для сучасних українських художників.

Олександр Ройтбурд був патріотом рідної Одеси й України, а одну з найпронизливіших фраз після його смерті сказав поет і друг художника Сергій Жадан: «Це дуже печальна новина для всіх, хто любить цю країну. Без Ройтбурда тут буде трішки порожньо, протяги будуть гуляти».

«Закохана Богиня», 2019 рік

«Ленін»
«Скульптура. Дискобол», 2020
«Скульптура. Автопортрет», 2020/2021

«Єврейське весілля», диптих 2021

Роботи з циклу «Ройтбурд VS Караваджо»

«Жінка, що примружила очі», 2016

«Зустріч», кінець 1980-х

Фото — аукціонний дім «Золотое Сечение»

«Натюрморт з рибою», 2005
Фото — аукціонний дім «Золотое Сечение»

«Бюст», 1985
Фото — аукціонний дім «Золотое Сечение»

 

украинские художники ·

Ще в розділі Арт

Популярне