Пептиди є одними з найулюбленіших інгредієнтів сучасного б'юті-світу. Кажуть, вони здатні зміцнити, відновити та омолодити шкіру. Цікаво, що кількість запитів в Google з пошуком косметики з пептидами зросла на 300 відсотків. Тому коли, якщо не зараз, якісно розібратися навіщо нам пептиди насправді.
Що таке пептиди?
"Пептиди – це короткі ланцюжки амінокислот, які по суті є будівельними блоками колагену та еластину", – пояснює Марк Каррі, співзасновник The Inkey List. "Ці протеїни зберігають нашу шкіру пружною та гладкою". Існують різні види пептидів, які по-різному впливають на шкіру.
- Сигнальні пептиди: вони вказують клітинам, що робити. Наприклад, matrixyl 3000 стимулює вироблення колагену та еластину, що сприяє зменшенню тонких зморшків та покращує еластичність шкіри.
Пептиди-носії: доставляють необхідні мікроелементи та мінерали до клітин шкіри. Наприклад, мідь, аби сприяти загоєнню та відновленню.
Пептиди-інгібітори нейромедіаторів: маркетологи люблять рекламувати ці пептиди, як "ботокс в пляшці". Ці пептиди взаємодіють з нервовою системою, змушуючи м'язи обличчя розслаблятися, аби пом'якшити появу зморшків.
Пептиди-інгібітори ферментів: вони уповільнюють процеси розпаду колагену та еластину, допомагаючи таким чином підтримувати пружність та еластичність шкіри.
Отже, властивості пептидів залежать від їх типу та способу їх використання в кожній формулі. Як пояснює голова медичного відділу Skin + Me Джейсон Томпсон, на етикетці засобів, які містять пептиди, має бути чітко вказано, для лікування яких проблем шкіри вони створені. Сам Томпсон рекомендує гептапептид-6 для зменшення почервоніння та ацетил гексапептид-1 для освітлення та сяяння шкіри.
Чи ефективні пептиди для кожного типу шкіри?
Так, вони пасують для будь-якого типу шкіри: сухої, жирної, чутливої чи комбінованої. Вони м'які та нечасто викликають подразнення, але Томпсон все одно зазначає, що з новими інгредієнтами в догляді завжди варто бути обережними, особливо коли ваша шкіра чутлива. "Протестуйте пару крапель на невеликій ділянці шкіри протягом кількох годин – якщо шкіра не відреагує, нанесіть засіб на обличчя", – каже він.
Як включити пептиди у свій догляд за шкірою?
Пептиди будуть ефективними під час вашого догляду і вранці, і ввечері. Єдине правило – наносити їх на чисту та зволожену шкіру, аби сприяти поглинанню. Після варто нанести жирніший зволожувальний крем або олійку для обличчя. "Я завжди рекомендую поєднувати пептиди зі зволожувальними інгредієнтами, як-от гіалуронова кислота, оскільки вони працюють в синергії, утримуючи вологу та відновлюючи бар'єр шкіри", – каже Каррі. Хоча можна використовувати й засоби для вмивання з пептидами, ефективніший результат буде від сироватки або крему з пептидами.
Що ще важливо? "Ключовою є послідовність", – каже Каррі. "Пептиди діють з часом, тому у їх використанні важлива регулярність. Вони є не швидким розв'язуванням проблеми, а довгостроковою інвестицією в здоров'я шкіри".
За матеріалами vogue.co.uk