Полінуклеотиди проти філерів: на чиєму боці експерти

Полінуклеотиди, ботокс, філери ці категорії препаратів сьогодні стають такими же звичними, як зубна паста. Але що ж все-таки краще? Відповідають експерти.


"Я використовувала ботокс і філери один чи два рази, — написала англійська співачка Charli XCX у відповідь на запитання про догляд від своїх шанувальників в інстаграмі, — але думаю, що до філерів вже не повернусь. Я використовую полінуклеотиди, вони схожі на ін'єкції в обличчя — на кшталт глибоких вітамінів. Також наношу на шкіру аптечні креми далацин і дифферин. Але те, що підходить моїй шкірі, не обов'язково підійде вам".

"Я не прихильник біостимуляторів, таких як полінуклеотиди", — розповідає пластичний хірург Девід Шафер. Біостимулятори — це сполуки, які можна вводити в дерму (глибокий шар шкіри) для росту нових тканин. Їхня мета — заохочувати шкіру виробляти власний об'єм, замість того, щоб отримувати його за допомогою філерів. "Біостимулятори відповідають за природне вироблення колагену в організмі, покращують текстуру і пружність шкіри", — говорить Шафер.

Моріс Дрей, співзасновник клініки Dr. Dray, навпаки, підтримує співачку у "сприянні глибокому оновленню шкіри", що "призводить до більш тривалого омолодження". Він пояснює, що полінуклеотиди, отримані з ДНК лосося, регенерують тканини та сприяють прискореному відновленню клітин.

Кетрін Чанг, пластична і реконструктивна хірургиня і засновниця NakedBeauty MD і Privé Beverly Hills, уточнює допис Charli XCX: "Нуклеотиди — це не вітаміни, а кілька ланцюжків будівельних блоків ДНК. Це дуже різні речі. Вітаміни — це поживні речовини. Наразі в США ця процедура не схвалена FDA, але коли будуть всі необхідні дослідження про її безпеку та ефективність, вона має потенціал для використання в естетичній медицині".

Пластичний хірург Девід Шафер також порівнює полінуклеотиди з іншими біостимуляторами, як-от популярний плазмоліфтинг, де білок крові пацієнта використовується для запуску омолодження на клітинному рівні. Тоді цілком логічно, що Charli XCX використовує після процедури креми дифферин та далацин — ретиноїди, які лікують акне. "Ретиноїди також допомагають з клітинним обміном і прискорюють вироблення колагену", — додає лікар.

"Ви можете бачити, що її процедури зосереджені на якості шкіри, — каже Шафер. — Дермальні філери, з іншого боку, забезпечують структуру і чіткість".

Залишається питання, чи дійсно філери втратять актуальність. У тіктоку спостерігається гіперфіксація на негативних наслідках використання філерів — набряклому обличчі, схожому на подушку. Сьогодні в соцмережах є запит на методи омолодження, які зберігають витончені риси обличчя. Люди стають більш освіченими й обережнішими, коли справа доходить до філерів, ін'єкцій і косметичної хірургії в цілому. Крім того, існує широкий спектр доступних альтернативних методів лікування — від лазерної терапії до мікроін'єкцій. З усім тим, помилкових уявлень про філери існує безліч.

За матеріалами www.vogue.com

Популярне на VOGUE