5 нових українських фільмів, які не можна пропустити у квітні

Щемкий фільм блогера Антона Птушкіна про тварин і війну, повнометражний художній дебют Ірині Цілик та великодня комедія: зібрали найцікавіші українські фільми, які не можна пропустити в кінотеатрах у квітні.

"Ми, наші улюбленці та війна"

Фото: Green Light Films

"Ми, наші улюбленці та війна" — перший повнометражний фільм блогера та телеведучого Антона Птушкіна. Як зізнається сам автор, ця документальна стрічка — спроба показати події в Україні під іншим кутом: через взаємини людей і тварин, що стали свідками, а інколи і жертвами цієї війни. Головні герої стрічки — і "зіркові" чотирилапі, як-от пес Патрон чи кішка Шафа, і ведмеді, леви, хамелеони, лемури та інші звірі, яки були врятовані людьми з окупації та вивезені з місць введення бойових дій. Робота над стрічкою тривала понад півтора року.

За словами Антона Птушкіна, спочатку він планував знімати цю стрічку для світової аудиторії, але вже почавши роботу, зрозумів, що багато з того, що він знімає, насправді не знають і українці. Фільм вийшов щемкий та чесний, адже Антон демонструє правду життя: героїчну роботу зооволонтерів та, зокрема, і трагічні випадки — наприклад, загибель тварин в одному з притулків у Бородянці.

"Лишайся онлайн"

У центрі драми "Лишайся онлайн" — історія волонтерки Лізи, до якої потрапляє один із ноутбуків, які пожертвували українці на підтримку військових. Їй надходить загадковий відеодзвінок від хлопчика, який розшукує свого батька, попереднього власника ноутбука, що зник під час вторгнення російської армії в Бучу. Вона погоджується допомогти, однак це рішення зрештою змусить її ризикувати життям власних близьких.

"Лишайся онлайн" — повнометражний дебют режисерки Єви Стрельнікової. Унікальність картини в тому, що це перший у світі скрінлайф про події війни: всі події фільму "відбуваються" на екрані ноутбука. У головних ролях знялися Олександр Рудинський, Олеся Жураківська, Катерина Кістень.

З 28 березня

"Я, "Побєда" і Берлін"

"Я, "Побєда" і Берлін" — довгоочікувана екранізація однойменної повісті Кузьми Скрябіна 2006 року. Події цієї пригодницької стрічки відбуваються у 1990-ті роки й розповідають про пригоди музиканта Кузьми, який вирушає зі своїм другом Бардом до Берліна на старій "Побєді", де планує обміняти автівку на шестисотий "Мерс". Роль Кузьми зіграв Іван Бліндар, яскравий актор Національного Івано-Франківського театру, відомий за роллю у фільмі "Коли падають дерева". Режисерка стрічки — Ольга Ряшина.

Про те, як створювалися beauty-образи для фільму "Я, "Побєда" і Берлін", нам розповіла художниця з гриму, візажистка Марта Скальська.

"Я і Фелікс"

Екранізація нашого дорослішання — так можна описати в кількох словах повнометражний художній дебют Ірини Цілик, лауреатки кінофестивалю "Санденс" за документальну стрічку "Земля блакитна, ніби апельсин". Події фільму, знятого за романом "Хто ти такий" чоловіка Ірини, письменника та військовослужбовця Артема Чеха, відбуваються у 1990-ті роки та розповідають про дорослішання Тимофія і його стосунки з людьми, що його оточують. Окрему роль серед цих людей займає Фелікс (у виконанні Юрка Іздрика), співмешканець його бабусі, колишній контррозвідник і глибоко травмована різними війнами людина.

"Ми були дітьми в 90-х, а тепер дорослі — це ми" — одна з головних фраз чуттєвої та теплої стрічки, яка міркує про дорослішання, близькість та вміння бути вразливими.

"Крашанка"

До Великодня у прокат виходить комедійний фільм "Крашанка" із зірковим складом: Олеся Жураківська, Станіслав Боклан, Даша Легейда. Це історія про родину Забіяк, яка не бачилася багато років, і попри війну вирішує зібратись на Великдень у батьківському будинку. Під сімейним дахом зустрічаються геть чужі люди. Дві сестри та брат шукають затишку, але знаходять батька, який досить дивно поводиться, — будує ракету, щоб вдарити по Москві та завершити війну. Але обіцянка змушує дітей об’єднатися та лишитися у батьківському домі до самого Великодня...

Популярне на VOGUE