До VOGUE UKRAINE LEADERS 2024 залишилось
КУПИТИ КВИТКИ

Портрет нації: київські діти 100 років тому

У День захисту дітей, за підтримки Музею історії міста Києва, публікуємо серію фотопортретів українських дітей, які датуються сотнею, а подекуди – і більше років тому.

Діти з родини Запеченків і Дуніних-Борковських, шляхетсько-магнатського роду

Багато дітей з представленої нижче добірки світлин походили з відомих українських сімей: Браїловські, Сошинські, Григорович-Барські. Деякі з них стали видатними громадськими діячами: наприклад, Леся (Олена) Требінська провадила активну наукову роботу, перекладала Рабіндраната Тагора на українську й мала схвальні відгуки в Рильського.

Реклама
Леся Требінська

Якщо придивитися до вбрання дітей, можна помітити, що матроска була наймоднішим дитячим одягом, до того ж як серед хлопчиків, так і дівчаток. Також цікаво, що до початку XX сторіччя хлопчиків вбирали в сукні. Вони відрізнялися кроєм від тих, що шили для дівчат, проте візуально були дуже подібні. Таких традицій досі дотримуються в британській королевській родині: смугасті футболки та хрестильні сорочки можна знайти на фото королівських нащадків.

Дякуємо за допомогу у створенні матеріалу Ользі Друг — історикині, письменниці, авторці книжок "Вулицями Старого Києва", "Від війта — до мера", "Особняки Києва" (у співавторстві), яка очолює відділ "Київ другої половини XVII ст. — лютий 1917 р." Музею історії міста Києва.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.