До Vogue UA Conference 2023 залишилося
SOLD OUT

5 книжок, які допоможуть впоратись із тривожністю

Як піклуватись про себе, відновлюватись емоційно та морально, як не застрягати у власних переживаннях та рухатись далі – відповіді на всі ці питання можна знайти у гарних книжках. В нашій добірці – п'ять популярних видань, що допоможуть впоратись з тривожністю.

"Дар", Едіт Еґер
Едіт Еґер — відома й успішна психотерапевтка, спікерка на найбільших конференціях Америки, а також та, що вижила в Аушвіці. Її нова книжка "Дар" чудова насамперед тим, що це не теоретизоване абстрактне розмірковування про те, як поліпшити своє життя вже сьогодні. Ні, навпаки – це 12 конкретних порад, як позбутись відчуття жертви, зцілитись від дитячих травм, переживати втрати та горе, як виходити з конфліктних ситуацій чи не потрапляти у них, як прийняти та полюбити себе. Кожен розділ містить історії з власного життя (а Едіт Егер є що розповісти) та з життя пацієнтів Егер. Велике інтерв'ю з Едіт Егер, в якому вона дає поради, як переживати травму війни, читайте за посиланням.
"Зимівля. Цінність відпочинку й усамітнення у скрутні часи", Кетрін Мей
Фізичне відчуття затишку допомагає зменшити тривожність, упевнені психологи. Про те, як піклуватись про себе та відновлюватись емоційно, морально та фізично під час такого непростого сезону, як зима – чудова книжка Кетрін Мей "Зимівля". "Нам треба перестати сприймати ці періоди свого життя як щось безглузде, нервовий зрив, недостатню силу волі. Не намагатися ігнорувати чи відкидати їх. Вони реальні і чогось у нас просять. Нам слід навчитися запрошувати зиму. Нехай ми зимуємо не з власного вибору, але можемо вибирати, як це робити", – каже авторка. Кетрін Мей написала цю книгу у непростий період життя: її чоловік захворів, син перестав відвідувати школу, а проблеми зі здоров’ям змусили покинути роботу.
"Простими словами. Як розібратися у своїй поведінці", Ілля Полудьонний, Марк Лівін

Реклама

Продовження популярної книжки "Простими словами. Як розібратися у своїй поведінці", що написана на основі подкасту про психологію "Простими словами". Дійсно, автори книжки – психолог Ілля Полудьонний та письменник, видавець The Village Марк Лівін простими словами, влучно, яскраво та просто говорять про складні речі. Чому люди так по-різному реагують на ту чи іншу подію? Чому хтось сміється, хтось плаче, хтось бере дистанцію, а комусь навпаки потрібна близькість? Чому декому вдається перетворювати злість та образу на любов, а хтось застрягає в переживаннях і не здатен рухатися далі?

Книга про способи адаптації до різних життєвих ситуацій та стресу. Про те, як дбати про ментальне здоров’я в умовах криз. В умовах війни та затяжної кризи, в якій перебуває кожен із нас, ця книжка – неймовірно цінне читання.

"Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією", Володимир Станчишин

"Основна ідея моєї праці – допомогти зрозуміти людині свій тривожний стан і тоді або спробувати його змінити, або навчитись з ним жити". Володимир Станчишин – один із тих українських психотерапевтів, який докладає багато зусиль для популяризації терапії серед широких верств населення, адже впевнений, що вона має бути частиною життя кожного з нас. Його книжка "Стіни в моїй голові" присвячена тривожності, депресії, соціальним фобіям, різним психічним розладам, які більшою чи меншою мірою впливають на звичний спосіб життя людини в соціумі. Вона не вилікує вас від неприємних станів, але допоможе зрозуміти — жити з ними можливо.

"У пастці депресії", Алекс Корба

Важлива книжка, яка допоможе розібратися у ключових поняттях: що таке тривожність, чим вона відрізняється від почуття страху, що таке емоцінйе вигорання і чим, натомість, є депресія. Автор Алекс Корб – нейронауковець, професор кафедри психіатрії Каліфорнійського уніеврситету, тому психологічні процеси розглядає з точки зору фізіології. Він пише про те, що депресія – це не просто поганий настрій. Вона пов'язана з фізіологією та взаємодією елементів нервової системи. Чи можна позбутися тривога та депресії, змінивши спосіб життя – дізнаєтесь з книжки.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.