Біля самого моря: 4 документальні фільми, зняті в Маріуполі

Маріуполь – місто-герой, яке ми обов’язково відбудуємо наново після перемоги. Але водночас важливо не забувати, яким воно було, – допоможуть це зробити фільми, що розповідають про життя цього прекрасного міста на березі Азова.

"Діорама", 2018

"Діорама" – короткометражний фільм-есей режисерки Зої Лактіонової, яка народилася в Маріуполі. В цій роботі вона порушує дуже важливу проблему замінування Азовського моря, яке почалося ще у 2014 році. Відмітна ознака цього особливого фільму – головним тут є не герой, а місто. Сьогодні це має особливо символічний та цінний вигляд.

"Діорама", 2018
"Поза завірюхою", 2017

Дідусь режисера Левіна Петера був одним із солдатів Вермахту, дислокованих в Україні. Після тривалих і насичених розмов з ним, він вирушає на пошуки того, про що почув. Розмови з дідом стають спробою режисера кинути світло на біографічні неточності та, нарешті, отримати альтернативний погляд на тріщини й вади людського життя. "Поза завірюхою" – це історія про те, як події минулого можуть вплинути на наше сьогодення. Цей фільм про пошук тіней, які ми називаємо спогадами.

"Поза завірюхою", 2017
"Ма", 2017

"Ма" – це документальний 17-хвилинний фільм режисерки Марії Стоянової. Він зібраний з багатьох аматорських відео жінки, яка живе в мікрорайоні "Східний". Вона їх ретельно збирає, щоби показати доньці в Києві. Тією самою донькою є Зоя Лактіонова, яка за рік зніме "Діораму".

"Ма", 2017
"Металурги", 2017

"Металурги" – фільм, присвячений мозаїкам радянської доби, яких у Маріуполі було безліч. Режисер Євген Никифоров показує їх через оповідання місцевих жителів. Вони тут були і на стінах шкіл та кінотеатрів, і на вокзалах – усюди.

"Металурги", 2017

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.