Серед найочікуваніших фільмів грудня — нова стрічка Роберта Земекіса з Томом Генксом, український треш-горрор "Морена" і мультфільм "Володар перснів. Війна рогіримів".
"Вчення Peaches"
"Вчення Peaches" висвітлює творчий шлях канадської артистки та вокалістки Peaches — зірки напрямків електроклеш та панкрок, яка відома тим, що руйнує ґендерні стереотипи та бореться з патріархальними упередженнями, а також відстоює права ЛГБТКІА+ та через свою творчість. Фільм знятий режисерським дуетом Філіпа Фуссенеґґера, який спеціалізується на дослідженні берлінської музичної сцени, та Джуді Ландкамер.
28 листопада
"Тут і зараз"
"Тут і зараз" — нова стрічка Роберта Земекіса, автора культової картини "Форрест Гамп". Через 30 років після виходу фліьму вони знов об'єднується з Томом Генксом і Робін Райт у новій роботі. Події "Тут і зараз" відбуваються в одному будинку у Новій Англій: "звичайному будинку, який може розповісти чимало: від майбуття до давно минулих часів, як-от часи Громадянської війни. Або навіть зануритися в період, коли місцевими галявинами бродили мамонти. Це історія однієї родини і водночас сотні інших родин, які жили, кохали, втрачали і боролися за щастя саме тут, у цьому нічим не примітному будинку".
В основі фільму — комікс Ричарда Макгуайра 1989 року створення, який розповідає про кохання, втрати, надії, боротьбу тварин і людей, що мешкають на тому самому ділянці Нової Англії від часів до нашої ери і до сучасних днів.
5 грудня
"Морена"
Без сумніву, "Морена" — один з найочікуваніших українських фільмів цієї зими, зокрема, через свій жанр: це містичний треш-горор, приправлений елементами еротики, а такого в українському кіно ще не було.
За сюжетом, Ганна та її київський хлопець Юрко влітку приїжджають погостювати та познайомитися з батьками дівчини до невеличкого селища в Карпатах. На святкуванні Івана Купала місцева дівчина Іванка, яку прозвали Мореною, кладе око на Юрка та вирішує відбити його у Ганни. Але після зустрічі з Мореною навколо пари починають відбуватися дивні речі, а конфлікт дівчат переростає у криваву драму, що назавжди змінить розмірене сільське життя.
Режисер фільму — Сергій Альошечкін.
5 грудня
"Володар перснів: Війна рогіримів"
Фентезійний фільм режисера Кендзі Каміями, знятий на основі роману Дж. Р. Р. Толкіна "Володар перснів". Його події відбувається за 183 роки до подій у фільмі "Володар перснів: Дві вежі" та розповідають про історія Хелма-Молота, легендарного короля Рогану, який повинен захищатися від армії Данлендінгів.
5 грудня
"Месьє Азнавур"
Картина розповідає про те, як син бідних вірменських біженців Шарль Азнавур стає символом Франції та улюбленцем публіки, долаючи бідність, расизм і нещадну критику. Стрічка зображує його шлях до музичного олімпу та дружбу з найвідомішими людьми свого часу — зокрема, Едіт Піаф. У ролі легендарного Азнавура — Тагар Рахім, один з найяскравіших акторів Франції, зірка фільму "Мадам Павутина" та серіалу "Змій".
12 грудня
"Це не я"
"Це не я" — 40-хвилинний поетичний кіноесей, у якому французький режисер Леос Каракс розповідає у вільній формі про 40 років кар'єри. Його ідея з’явилась під час роботи над проєктом для паризького Центру Помпіду, де планувалась виставка в честь режисера, яка так і не відбулась. У спробах відповісти на питання кураторів – "Де ти, Леосе Караксе?", – режисера поглинув процес самопізнання, який і перетворився на стрічку "Це не я".
Прем'єра картини відбулася в Каннах цього року.
12 грудня