7 найочікуваніших фільмів Берлінського кінофестивалю-2025
З 13 по 23 лютого відбудеться Берлінський кінофестиваль, у програмі якого цьогоріч нові фільми з Джессікою Честейн, Маргарет Квеллі та Робертом Паттінсоном, а також документальна картина "Стрічка часу" режисерки Катерини Горностай про життя українських школярів під час повномасштабної війни.
"Блакитна луна"
На Берлінському кінофестивалі покажуть новий фільм Річарда Лінклейтера ("Перед заходом сонця", "Юність", "Перед північчю") — байопік легендарного американського поета і автора бродвейських гітів Лоренца Харта. Події відбуваються 31 березня 1943 року, у вечір прем'єри мюзиклу "Оклахома!" та змальовують кризу в житті Харта, який бореться з алкоголізмом та депресією. Роль Лоренца Харта зіграв Ітан Хоук, також у фільмі знялися Маргарет Квеллі та Ендрю Скотт.
"Мрії"
Вірячи, що його кохана підтримає його, молодий мексиканський артист балету перетинає кордон, щоб здійснити свою мрію та стати зіркою балету в Сан-Франциско. Але амбіції стикаються з суворою реальністю, а герой відкриває справжню природу стосунків зі своєю коханою жінкою. У драмі "Мрії" мексиканського режисера та лауреата Каннського фестивалю Мішеля Франко танцівника грає 25-річний мексиканський соліст нью-йоркського балету ABT Ісаак Хернандес, а його кохану — Джессіка Честейн.
"Гаряче молоко"
Роза та її дочка Софія вирушають до іспанського приморського міста, щоб зустріти загадкового цілителя. Коли Софія зав’язує роман із привабливим незнайомцем, напруга з її владною матір’ю загрожує їхньому крихкому зв’язку. У чуттєвій драмі "Гаряче молоко" британської режисерки Ребекки Ленкієвич головну роль Софії зіграла Емма Макі, зірка серіалу "Статеве виховання".
"Міккі-17"
У програмі "Спеціальні покази" покажуть новий фільм блискучого південнокорейського режисера Пон Джун Хо, чотириразового лауреата премії "Оскар" і автора стрічок "Паразити" та "Окча". Головний герой "Міккі-17" — робот, який бере участь у колонізації крижаного світу Ніфльхейм. Це "відновлюваний співробітник", тобто після смерті його розум завантажують у нове тіло. Після шостої загибелі Міккі починає усвідомлювати свої відмінності від інших співробітників. Під час сьомої місії він на якийсь час втрачає зв'язок із базою, а коли повертається туди, бачить, що йому вже створили заміну... Роль Міккі зіграв Роберт Паттінсон.
"Стрічка часу"
"Стрічка часу" — це хроніка життя українських шкіл у часи повномасштабної війни: від Харкова та Запоріжжя до Києва, Чернігова, Черкас, Одеси, Миколаєва, Очакова, Кам’янського. Це документальне кіно про вчителів та учнів, які під час військових дій продовжують навчати й навчатися, зокрема на деокупованих і прифронтових територіях. Фільм режисерки Катерини Горностай — перша українська картина, яка увійшла до основної конкурсної програми Берлінського фестивалю за 25 років.
"Вузька дорога до далекої півночі"
Джейкоб Елорді, один із найцікавіших акторів нової хвилі, грає головну роль в історичному мінісеріалі Джастіна Курзеля, знятому за мотивами роману "Вузька дорога до далекої півночі" Ричарда Фленегана. Події серіалу розгортаються під час Другої світової війни. 1943 року британські й австралійські військовополонені були зайняті на будівництві Бірманської залізниці, що призвело до численних трагедій. Сюжет розповідає про "жорстокість війни, крихкість життя і неможливість кохання, побачені очима австралійського лікаря та військовополоненого".
"Арі"
Одна з найочікуваніших європейських картин Берлінале — поетична драма "Арі" франко-бельгійської режисерки Леонор Серрайль. Фільм розповідає історію 27-річного шкільного вчителя, який переживає кризу. Одного дня Арі втрачає свідомість прямо посеред візиту шкільного інспектора. Його батько, злий на сина за те, що той, за соціальними мірками, невдаха, виганяє Арі з дому. Почуваючись самотнім та вразливим, Арі неохоче відновлює стосунки зі старими друзями і поступово розуміє, що люди навколо зовсім не почуваються такими щасливими, як він думав раніше...