The Wall: у Відні створили новий мурал, присвячений Україні

У межах артпроєкту The Wall українські та міжнародні художники обʼєднуються задля створення муралів у пʼяти містах, аби показати єдність та протистояння країні-агресору. Першим у серії став мурал у Відні, створений у співпраці українця Нікіти Кравцова та француза Венсана Паронно. Проєкт ініціювали Український інститут та культурна агенція Port.agency.

"Проєкт The Wall – символ опору, стабільності та захисту, що відгороджує Європу від війни, – зазначає кураторка проєкту Катя Тейлор. – Водночас назва асоціюється з культовим альбомом Pink Floyd, рок-опери, що розповідає про героя, відгородженого від усього світу стіною, за якою він бореться зі своїми внутрішніми демонами. Та Україна має справу із зовнішнім демоном". Артпроєкт підтримується Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури України та Державною агенцією України з питань мистецтв і мистецької освіти.

Для створення муралів організатори запросили відомих українських та міжнародних художників, щоб спільною мовою говорити про свободу, демократію та єдність. Ця символічна співтворчість має на меті висвітлити альянс і взаємну вигоду українсько-європейської співпраці на всіх рівнях: між окремими людьми, громадами, підприємствами та країнами.

Нікіта Кравцов

"Мурали – наша відповідь на російську варварську агресію на культурному фронті у війні, яку розв’язав Путін. Політика знищення та ліквідації української ідентичності є одним із ключових елементів росії у війні проти України. На наших тимчасово окупованих територіях російські загарбники закривають українські школи і нав’язують свою мову та історію. Так само, як це робили століттями щодо кримських татар, культурну спадщину, історію та традиції яких просто заперечували. Якщо десь загарбники фізично не можуть закинути комір, вони просто вдаються до терору. Так, з 24 лютого російські окупанти знищили 87 релігійних об’єктів, 13 музеїв, 38 історичних будівель, 38 споруд культурного призначення, 18 пам’яток, 10 бібліотек, 2660 навчальних закладів. Список поповнюється щодня. Сьогодні Україна бореться не лише за право на існування, а й відстоює своє право бути членом сім’ї Європи", – зазначила Еміне Джапарова, перша заступниця Міністра закордонних справ України.

У межах артпроєкту мурали будуть створені також у Берліні, Женеві, Марселі та Анкарі з 1 листопада по 25 грудня 2022 року.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.