5 найцікавіших виставок вересня в Києві, Одесі та Львові

Українські художники осмислюють війну через бронзову скульптуру, документальну фотографію та сатиричний гумор. Ми зібрали найцікавіші виставки вересня у Києві, Львові та Одесі.

"Сплав". Виставка Назара Білика

Український дім, Київ; до 18 вересня

В Українському домі показують великий виставковий проєкт одного з найвідоміших українських скульпторів Назара Білика – автора робіт у публічних просторах – наприклад, на київській Пейзажній алеї, учасника групових та персональних виставок в Україні, Німеччині, Австрії, Швейцарії, Великобританії, США. "Сплав" – це початок серії робіт над якими я працював останні 6 місяців, намагаючись відчути впливи війни", – каже художник. Робота над серією "Сплав" стала для художника практикою пошуку нової форми та її ознак, дослідження простору і меж його впливу. На виставці можна побачити нові роботи з бронзи.

"Відсіч". Воєнний проєкт Максима Дондюка

Галерея "Дукат", Київ, з 2 по 16 вересня

Максим Дондюк – український фотограф, який знімає війну з 2014 року. Після початку повномасштабного вторгнення він працював у найгарячіших точках фронту. На виставці "Відсіч" можна побачити частину світлин з великого доробку Максима Дондюка: представлені кадри зняті у Київській області (Буча, Ірпінь, де фотограф був поранений), а також у Чернігівському, Сумському, Харківському регіонах.
Через камеру Максим Дондюк зафіксував численні наслідки авіаударів і обстрілів міст та сіл, що опинилися на лінії зіткнення; зруйновану техніку, поранених людей в операційній, мертві тіла українського цивільного населення та вбитих російських солдатів. При цьому, висвітлюючи війну, Дондюк уникає як демонстрування кривавого показу війни, так і її зайвої романтизації. Цей проєкт присвячений насамперед силі українського супротиву – звідси і назва "Відсіч".

"Марія Примаченко. Дарую Україні!"

Національний музей ім. А. Шептицького, Львів; до 24 вересня

До кінця вересня у Львові показуватимуть велику виставку Марії Примаченко. До експозиції увійшли близько ста творів яскравої представниці "наївного" мистецтва Марії Примаченко з колекції київського мистецтвознавця, академіка Едуарда Димшица. Дослідник збирав їх упродовж останніх тридцяти років. Більшість робіт він придбав у родини художниці, в її батьківській оселі в селі Болотня. Переважна частина експонованих композицій репрезентує пізній період творчості мисткині, останнє десятиріччя її життя. Відвідувачі матимуть змогу поринути у фантастичний світ дивовижних істот, звірят, птахів, квітів.

Виставка Дмитра Молдованова "Гопакує Чорнобай"

"Я галерея", Львів; до 18 вересня

У львівській галереї Павла Гудімова експонується дуже цікавий проєкт художника родом з Миколаєва Дмитра Молдованова, одного з лідерів Hового наїву. Роботи Молдованова виразні, сатиричні, сміливі; останні кілька років художник осмислює історичні та політичні події, що відбуваються в Україні – починаючи з Революції гідності. Нинішня серія присвячена повномасштабному вторгненню – і переважно натхнена воєнними діями у Чорнобаївці, неподалік якої мешкає художник.

"Творчий неспокій художника був спровокований безпосередньою близькістю до бойових подій у селі Чорнобаївка, відгомін яких долітав до рибальського поселення Парутине на березі лиману біля давньої Ольвії, де вже кілька сезонів працює художник, утікаючи від міської марноти", – розповідає куратор виставки Павло Гудімов.

"ДОВІЙНИ"

Одеський художній музей,

"ДОВІЙНИ" – перший виставковий проєкт Одеського художнього музею після початку повномасштабного вторгнення. Ця виставка демонструє нові надходження у колекцію музею. ""Довоєнний" 2021 рік ми готували нову хвилю, – розповідають у музеї. – Дарування від художників та колекціонерів, безвідмовна підтримка Marazli Club та цільова бюджетна програма, яку Олександр Ройтбурд організував за два місяці до своєї смерті, збагатили музей на шістсот сімдесят нових експонатів. Фокус уваги колекціонування Музею розширився з локального мистецтва до національного масштабу, що відповідає новому статусу музею і викликам часу". На виставці можна побачити роботи таких зірок українського мистецтва, як Ігор Гусєв, Нікіта Кадан, Катерина Лисовенко, Влада Ралко та інші.

Не следуй за модой — ощущай её

Подписаться

Еще в разделе

Популярное на VOGUE

Продолжая просмотр сайта, вы соглашаетесь с тем, что ознакомились с обновленной политикой конфиденциальности и соглашаетесь на использование файлов cookie.