КУПИТИ КВИТКИ

9 найцікавіших виставок, які варто побачити 2024 року

Від масштабної ретроспективи Марини Абрамович у Нідерландах до виставки Анрі Матісса в Швейцарії vogue.ua зібрав великий гід найцікавішими виставками 2024 року.

"Juergen Teller, i need to live"

Париж, Grand Palais Éphémère, до 9 січня 2024 року

Реклама.


Фото: Self-Portrait with pink shorts and balloons, Paris 2017 © Juergen Teller, All rights Reserved
Фото: Self-Portrait with pink shorts and balloons, Paris 2017 © Juergen Teller, All rights Reserved

Чи не найобговорюваніша паризька виставка цієї зими пропонує зануритися у всесвіт одного з найвідоміших та сміливих фешн-фотографів світу — Юргена Теллера. За свою кар'єру Теллер, який почав працювати у 90-ті роки, знімав найцікавіших людей світу — від Курта Кобейна до Девіда Гокні, співпрацював та продовжує співпрацювати з великими брендами — від Vivienne Westwood до Valentino та журналами — від Vogue до The Face. Виставка у Grand Palais Éphémère — масштабне шоу, як представляє арт- та фешнпроєкти Юргена Теллера, його маловідомі фотосерії, а також відео та інсталяції.

Йоко Оно

Лондон, Тейт Модерн; з 15 лютого по 1 вересня

Yoko Ono with Glass Hammer 1967 from HALF-A-WIND SHOW, Lisson Gallery, London, 1967. Photograph: Clay Perry © Yoko Ono
Yoko Ono with Glass Hammer 1967 from HALF-A-WIND SHOW, Lisson Gallery, London, 1967. Photograph: Clay Perry © Yoko Ono

Виставка, яка занурить глядача в потужну творчу активність художниці й активістки Йоко Оно, що відома не тільки своєю музикою, але й концептуальним мистецтвом та екологічними ініціативами. Проєкт у лондонському Тейт Модерн охоплює понад 70 років та зосереджується на ключових моментах кар’єри Оно, зокрема з 1966 по 1971 рік, коли вона зустріла Джона Леннона. Також виставка досліджує найгучніші перформанси Оно: від Cut Piece (1964), де людей запрошували відрізати шматки її одягу, до її забороненого фільму No.4 (Bottoms) (1966—1967). Також глядачі матимуть змогу ознайомитися з її активістськими проєктами, як-от "МИР — це СИЛА" та "Дерево бажань".

"Марина Абрамович"

Амстердам, Музей Стеделек; з 16 березня по 14 липня 2024

Marina Abramović, 'Four Crosses: The Good (positive)', 2019 (detail). Courtesy of the Marina Abramović Archives. © Marina Abramović
Marina Abramović, 'Four Crosses: The Good (positive)', 2019 (detail). Courtesy of the Marina Abramović Archives. © Marina Abramović

Велика ретроспектива зірки сучасного мистецтва Марини Абрамович. Вона охоплює понад 60 робіт, серед яких фотографії, відео, скульптура та чотири перформанси різних періодів: від її ранніх робіт, створених у колишній Югославії та в Амстердамі, до виступів з її партнером Улаєм, зокрема з новими перформансами, створеними за останні роки.

Iris Van Herpen

Париж, Музей декоративного мистецтва; до 28 квітня 2024 року

Виставка-триб'ют, присвячена одній з найкреативніших дизайнерок у світі моди — Айріс ван Герпен, якій вдається порушувати загальноприйняті норми одягу, об'єднуючи традиційну майстерність haute couture та інноваційні методи. На виставці продемонструють понад сто предметів високої моди, створених Айріс ван Герпен у діалозі з творами сучасного мистецтва таких художників, як Філіп Біслі, Collectif Mé, Вім Дельвуа, Демієн Джалет, Кейсі Керран, Жак Ружері.

"Прозорі творіння Yves Saint Laurent"

Париж, Musée Yves Saint Laurent; з 9 лютого по 25 серпня 2024

Небагато предметів одягу є повністю прозорими. Теоретично прозорість несумісна із самою функцією одягу, яка полягає в тому, щоб прикривати тіло, приховувати чи захищати його. Заінтригований цією суперечністю, Ів Сен-Лоран у 1960-х роках почав використовувати такі матеріали, як шифон, мереживо та тюль. Прозорість стала лейтмотивом його творчості, він, зокрема, увійшов в історію як дизайнер, що дозволяв жінкам гордо й сміливо відстоювати своє тіло. Саме прозорість досліджує велика виставка в паризькому музеї Сен-Лорана.

Серед сорока предметів одягу, представлених на виставці, є культові витвори, наприклад, блуза з весняно-літньої колекції кутюр’є 1968 року, названа "прозорою блузкою" і "голе плаття" — чорна шифонова сукня з поясом зі страусового пір’я.

"Сплячі красуні: Пробудження моди"

Нью-Йорк, музей Метрополітен; з 10 травня по 2 вересня 2024

Нова виставка Інституту костюма, що відкриється навесні 2024 року, представить 250 унікальних предметів одягу. Від англійської моди XVII століття до сучасних дизайнерів, серед яких Філіп Лім, Стелла Маккартні та Коннор Івс, — виставка охопить 400 років історії. Представлять унікальні дизайни Ельзи Скіапареллі, Іва Сен-Лорана, Крістіана Діора, Юбера де Живанші та інших фешн-легенд, які будуть показані в тандемі із сучасними витворами моди. Для відновлення деяких предметів одягу куратори задіють відеоанімацію, проєкцію світла та звукозапис.

"Барбі"

Лондон, Музей дизайну; з 5 липня 2024 року

Одна з найочікуваніших виставок нового року присвячена феномену ляльки Барбі, хвилю нової уваги до якої здійняв однойменний фільм Грети Гервіг. Виставка відзначить 65-річчя бренду Barbie, адже історія Барбі почалася в 1959 році, коли талановита підприємниця Рут Хендлер створила ляльку для своєї доньки Барбари. Експозиція досліджуватиме історію Барбі через призму дизайну, зокрема моду, архітектуру, дизайн меблів і автомобілів, а завдяки партнерству з Mattel Inc. куратори отримали особливий доступ до великих архівів Барбі в Каліфорнії.

"Олімпізм: сучасний винахід, давній спадок"

Париж, Лувр; з 24 квітня по 16 вересня

Одна з головних подій прийдешнього року — це Олімпійські та Паралімпійські ігри 2024 в Парижі. Святкуючи цю подію, Лувр присвячує велику виставку історії Олімпійських ігор. Ми дізнаємось, як виникли Олімпійські ігри у Стародавній Греції, як вони розвивалися, в якому політичному контексті, та як зрештою спортивні змагання античної Греції перетворилися на сучасні Олімпійські ігри. Зокрема, одна з тем виставки — спорт у мистецтві. Музей Лувра відкриває таємниці сучасних ігор через різноманітні картини, малюнки, скульптури, витвори ювелірного мистецтва від давньої Греції і до наших днів.

"Матісс: Запрошення в подорож"

Рієн, Фонд Бейлера, з 22 вересня по 26 січня 2025 року

© The Baltimore Museum of Art: The Cone Collection / Mitro Hood
© The Baltimore Museum of Art: The Cone Collection / Mitro Hood

У 2024 році виповнюється 70 років зі смерті одного з найяскравіших митців початку XX століття — Анрі Матісса. Шанувальникам художника варто запланувати поїздку в Швейцарію, де в місті Рієн восени Фонд Бейелера проведе велику ретроспективу Матісса. На виставці буде представлено близько 80 робіт із великих європейських і американських музеїв і приватних колекцій, які висвітлять різноманітність новаторської творчості художника. Тема виставки натхнена віршем Шарля Бодлера "Запрошення в подорож" (1857), адже багато мотивів і ключових тем творчості Матісса перегукуються з тезами, що містяться в поемі Бодлера.

Не слідуй за модою — відчувай її

Підписатися

Ще в розділі

Популярне на VOGUE

Продовжуючи перегляд сайту, ви погоджуєтесь з тим, що ознайомилися з оновленою політикою конфіденційності, та погоджуєтесь на використання файлів cookie.