Чи можливо відновити зовнішність після поранення? Чи будуть обличчя та тіло мати такий вигляд, як колись? Як налаштуватися на новий лад, прийняти себе та жити далі? Ці запитання ставлять собі та фахівцям чимало українців, які пережили поранення й тепер мають сліди війни на обличчі та тілі. Справжнім порятунком та підтримкою для них є повністю безплатні фізична та психологічна реабілітація від проєкту "(Не) До краси", ініційованого Національним реабілітаційним центром "Незламні" (UNBROKEN) у партнерстві з L’Oréal Україна. Разом вони надали допомогу вже 50 пацієнтам і не планують зупинятися. Далі розповідаємо про результати проєкту та знайомимо з досвідом його учасників.
Всеукраїнський соціальний проєкт "(Не) До краси" стартував у жовтні 2023 року. У його межах кваліфіковані українські фахівці допомагають потерпілим позбутися слідів війни на обличчі та тілі. Абсолютно безплатно потерпілі отримують психологічну допомогу та фізичну реабілітацію. Реалізується проєкт спеціалістами лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб'єднання Львова.
Функціонує соціальний проєкт так:
- Охочий отримати допомогу відправляє заявку.
- Її вивчають та аналізують висококваліфіковані спеціалісти лікарні.
- На заявку відгукуються та запрошують на консультацію спеціалістів з пластичної хірургії, естетичної медицини, ментального здоров'я або, за потреби, інших лікарів.
- Починається реалізація процесу реабілітації залежно від наслідків травми згідно з індивідуальною тактикою лікування. Кожен учасник проєкту отримує психологічну підтримку — разом із психологом людина вчиться знову приймати себе та своє тіло.
За відновлення пацієнтів зокрема відповідають Руслан Салинко, лікар-онкохірург, реконструктивний хірург відділення пластичної хірургії, та Олег Ковтуняк, керівник Центру голови та шиї, — обидва працюють у лікарні Святого Пантелеймона Першого медичного об'єднання Львова й роблять усе можливе, аби допомогти потерпілим від війни пацієнтам повернутися до повноцінного життя.
Звісно, є різні випадки. Лікарі обирають ті, на які можуть вплинути й покращити якість життя людини, яка звернулася. За час існування проєкту було отримано понад 300 заявок, здійснено 125 консультацій та проведено 16 пластичних реконструктивних операцій. Також було надано 131 косметологічну послугу, ін'єкції для відновлення шкіри, лазерні шліфування, тілесно орієнтовані та розмовні психотерапії.
Історії учасників проєкту "(Не) До краси"
Анна Котова втратила око та отримала численні поранення внаслідок прильоту в Дніпрі. Дівчині посікло склом усе обличчя та тіло. Після лікування та реабілітації за кордоном, де Анна пройшла через реконструктивні операції та отримала протез ока, вона повернулася в Україну і стала учасницею проєкту "(Не) До краси". Профільні спеціалісти максимально стерли з тіла та обличчя Анни шрами та рубці, які нагадували про страшний день обстрілу.
А львів'янин Олег Лутчин після п'ятьох місяців боїв у Бахмуті втратив ноги та кінчик носа. Після складного періоду лікування Олег звернувся до проєкту "(Не) До краси", аби, наскільки можливо, повернути колишню зовнішність. Хірурги лікарні Святого Пантелеймона Першого медоб'єднання Львова відновили чоловікові кінчик носа. Олег задоволений операцією, а восени мав лазерну корекцію зі шліфування шрамів.
І Олег, і Анна, вірять, що жодні травми не вплинуть на по-справжньому сильну людину. Історії учасників проєкту надихають довіряти лікарям, вірити у себе та краще майбутнє. Пам'ятати, що допомога завжди знайде того, хто її потребує.
Щоб стати учасником проєкту "(Не) До краси", достатньо заповнити заявку за посиланням та очікувати на дзвінок або лист. Також детальнішу інформацію можна отримати на сайті Національного реабілітаційного центру "Незламні".