У Копенгагені відкрилася виставка "Маланка" за мотивами фільму "Памфір"

ART
16 грудня 2024

У Копенгагені, в Ukraine House in Denmark, відкрилася виставка "Маланка: Танець смерті та життя" за мотивами фільму "Памфір" режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука. Вперше виставка була показана в Українському Домі в Києві у 2023 році, потім мандрувала містами України, а цьогоріч під час різдвяних свят її можна побачити в Копенгагені.

image
Виставка "Маланка: Танець смерті та життя"

Нагадаємо, світова прем'єра фільму "Памфір" відбулася на Каннському кінофестивалі у 2022 році, а у 2023-му його було названо у числі найкращих фільмів року за версією "The Guardian". "Памфір" — драма про чоловіка на прізвисько Памфір, в минулому контрабандиста, який повертається в рідне село на Буковині, до сина та дружини, та намагається забути про власне минуле, проте вчинок сина змушує його повернутися до контрабанди, що призводить до трагічних наслідків. Події фільму відбуваються під час свята Маланки, а за створення автентичних костюмів відповідала відома співачка та етнографиня Марія Квітка.

Кадр з фільму "Памфір"

На виставці в Копенгагені представлені понад 30 костюмів і 80 вручну створених масок з фільму "Памфір", а також ексклюзивні реквізити, ескізи, фотографії та відеоматеріали з фільму. Відвідувачам також пропонують розповіді про колоритну українську традицію — святкування Маланки. У межах виставки відбуваються також спеціальні покази фільму "Памфір".

Виставка "Маланка: Танець смерті та життя"

За словами продюсерки виставки, директорки Української Кіношколи та співпродюсерки фільму "Памфір" Альони Тимошенко, старт міжнародного життя виставки "Памфірова Маланка" є сьогодні особливо важливим. "Це свідчення інтересу до фільму, який вже третій рік, після премʼєри в Каннах, мандрує фестивалями та кінотеатрами світу, Окрім того, це популяризація дуже важливої для країни та магічної традиції Маланки, яка у 2022 році увійшла до переліку нематеріальної культурної спадщини України, а зараз продовжується робота з внесення цієї традиції до нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО".

Продюсерка фільму "Памфір" Олександра Костіна та співпродюсерка стрічки Альона Тимошенко

Нагадаємо, у Києві, в Музеї архітектури та побуту, триває постійна експозиція "Додому до Памфіра", яка дає можливість відвідувачам відчути себе персонажами фільму, виготовити власний костюм для Маланки і завітати до Памфіра додому.

Популярне на VOGUE