6 виставок, які не можна пропустити у Києві в ці вихідні

ART
24 листопада

Куди піти на вихідні в Києві: для тих, хто міркує над цим питанням, ми зібрали найцікавіші виставки місяця. Спільна експозиція художниць Марії Примаченко та Марії Галушко у "Софії Київській", новостворений Музей авангарду та інші цікаві мистецькі події шукайте у нашому гіді.

"Дві Марії"

З 22 листопада по 12 січня 2025, Національний заповідник "Софія Київська"

Фото: Національний заповідник "Софія Київська"

У галереї "Хлібня" на території Національного заповідника "Софія Київська" триває виставка "Дві Марії", присвячену творчості українських художниць наївного мистецтва Марії Примаченко та Марії Галушко.

У 60-х роках ХХ століття Марія Примаченко вже мала славу і світове визнання, Марія Галушко ж тільки розпочинала свій шлях. У цей період кожна з них сформулювала своє творче кредо, що вражає подібністю настроїв та думок. На врученні Шевченківської премії (1966) Марія Примаченко зазначала: "Роби людям добро, щоб люди жили, як квіти цвіли, оце і все моє слово на світі!". У той самий період молода керамістка Марія Галушко зізнавалася: "Все що я роблю, я роблю з любов’ю до людей". Майже 100 унікальних робіт мисткинь будуть вперше презентовані на широкий загал.

Виставка представляє роботи з колекції Національного музею народної архітектури та побуту України.

Виставка у Музеї Авангарду

У межах філії Музею історії міста Києва

У столиці з'явилася нова культурна точка — Музей авангардного мистецтва, який став філією Музею історії Києва, що на вулиці Богдана Хмельницького. Він має на меті збереження та популяризацію спадщини українських художників-авангардистів, які зробили значний внесок у світову культуру. Колекція налічує понад 50 робіт, подарованих колекціонерами та художниками: від Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Олександра Богомазова до сучасників, Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Віктора Сидоренка, Гліба Вишеславського, Олександра Животкова.

"From Generation to Generation

З 21 листопада, Bereznitsky Art Foundation

Олександра та Ілля Чичкан, Family, 2024

У просторі галереї триває унікальна виставка "From Generation to Generation", яка відкриває для глядачів мистецький діалог двох поколінь, матері та доньки — Тетяни Ілляхової та Олександри Чичкан. Тетяна Ілляхова – яскрава представницею легендарного мистецького об’єднання Паризької комуни, яке стало символом сміливого пошуку і творчого експерименту. Її картини сповнені цього духу, втілюючи внутрішню свободу через витончені символічні образи. На виставка можна побачити її роботи у різних техніках – зокрема, живопис та батик, яка вражає своєю майстерністю та ошатністю.

Олександра Чичкан, одна з найцікавіших молодих українських мисткинь, знайшла свій власний шлях через мистецтво колажу. Вона збирає з тисяч фрагментів журналів складні композиції, які виражають її бачення сучасності. Багато своїх робіт Олександра створює у співавторстві з батьком – Іллею Чичканом.

"Безпілотник над імперією. Виставка Ігоря Гусева"

З 12 листопада по 15 грудня, Національний музей "Київська картинна галерея"

У Києві вперше за період повномасштабного вторгнення відкривається велику виставку відомого одеського митця Ігоря Гусєва. На виставці буде представлена ретроспектива митця – роботи, які були створені до повномасштабної війни. Відвідувачі зможуть побачити знакову серію "Теорія струн" – візуальний експеримент, де кожну картину пронизує "глітч". Ця серія стала візитною карткою художника та простягається крізь всю його творчість. Окрім цього, експозиція включає серії створені після 24 лютого 2022 року – "Третя світова війна" та "Картотека" – роботи "швидкого реагування", пронизані гострою сатирою та соціальною критикою.

"Моя кімната. Зі мною і без"

З 17 жовтня по 15 грудня, YA gallery

"Розкішник", 2024; Руслан Тремба

"Моя кімната. Зі мною і без — новий персональний проєкт відомого художника Руслана Тремби в стінах артцентру "Я Галерея Київ", що побудований у форматі імітованого особистого простору двох кімнат художника. Зокрема, на виставці можна побачити новий цикл його графічних еротичних робіт — про те, що багато хто з нас не готовий винести на публіку. Головне питання, яке піднімає в експозиційних залах художник: якими є межі нашого сприйняття?

"Приховане, мовчазне і майже невидиме"

З 13 листопада по 13 січня, бізнес простір Peremoga (Ярославів Вал, 15)

"Купіть квіти", Олена Придувалова

"Приховане, мовчазне і майже невидиме" — виставка-діалог двох мисткинь, Олени Придувалової та Анастасії Лелюк. Художниця Олена Придувалова в своїх роботах звертається до власного досвіду переживання моментів емоційного напруження, під час яких взаємодія зі стихійними ринками стає вітальним актом супротиву знищенню та безнадії. На її полотнах можна побачити серію побутових замальовок з київських ринків, яка пропонує поміркувати про естетичний вимір рутинного. Анастасія Лелюк, у свою чергу, через роботу з образами знайомих обʼєктів, переводить їх з простору буденності у вимір творіння, послуговуючись концепціями Мішеля де Серто про споживання як невидимий акт творіння.

Кураторка — Анна Шабалтій, експозиція втілена командою платформи сучасного мистецтва Spilne Art.

Популярне на VOGUE